لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

دولت آمریکا تا شش ماه آینده، ۱۰۰ میلیون دُز اضافی واکسن کرونا از شرکت فایزر دریافت می‌کند


انتقال واکسن کووید۱۹ شرکت‌های فایزر/ بایو ان تک در بسته های سرد منفی ۷۰ درجه سانتیگراد
انتقال واکسن کووید۱۹ شرکت‌های فایزر/ بایو ان تک در بسته های سرد منفی ۷۰ درجه سانتیگراد

همزمان با افزایش موارد کرونا در آمریکا، دولت ایالات متحده برای افزایش عرضه واکسن، تصمیم گرفته است که دُزهای بیشتری را خریداری کند.

به گزارش تارنمای وزرات دفاع ایالات متحده آمریکا، دولت پرزیدنت ترامپ، از طریق وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزرات دفاع،‌ قرار است ۱۰۰ میلیون دز اضافی واکسن کووید۱۹، به مبلغ دو میلیارد دلار، را از شرکت داروسازی فایزر خریداری کند.

در روز ۱۱ دسامبر ۲۰۲۰ مطابق با ۲۱ آذر ۱۳۹۹، سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده اضطراری از واکسن شرکت فایزر را صادر کرد که بلافاصله دزهایی از آن برای توزیع در کشور ارسال شد.

ارائه این واکسن برای شهروندان آمریکایی رایگان خواهد بود. هزینه واکسیناسیون‌ برای شرکای دولت در بخش خصوصی نیز، تحت پوشش بیمه خصوصی، و بیمه های دولتی قرار خواهد گرفت و برای آنهایی که بیمه ندارند نیز از صندوق امداد، تحت برنامه پوشش هزینه های کووید۱۹ وزارت بهداشت و خدمات انسانی تامین خواهد شد.

تحت این توافقنامه، شرکت فایزر تا ۱۰۰ میلیون دز بیشتر واکسن ویروس «سارس-کووی۲» را تولید کرده و به مکان‌های تعیین شده دولت تحویل خواهد داد.

طبق مفاد این قرارداد، شرکت فایزر ۷۰ میلیون دز واکسن را تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ و باقیمانده آن، یعنی ۳۰ میلیون واکسن دیگر را تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱ تحویل خواهد داد.

سفارش روز چهارشنبه دز‌های اضافی واکسن به منظور ادامه واکسیناسیون و انتقال بی وقفه به نیمه دوم سال ۲۰۲۱ است.

توافق دولت آمریکا با یک شرکت داروسازی دیگر

بنا بر اعلام تارنمای وزارت دفاع آمریکا، وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزرات دفاع همینطور، به طور مشترک توافقنامه‌ای را با شرکت داروسازی «مرک» برای حمایت از توسعه و توزیع گسترده محصولات درمانی تحقیقاتی آن، امضاء کرده‌اند.

این نحوه درمان برای بیمارانی است که با موارد وخیم کووید۱۹ در بیمارستان بستری هستند و با استفاده از پروتئین فیوژن، و ایمنی‌درمانی انجام می شود. ایمنی درمانی می تواند اثرات مخرب حاصل از واکنش بیش از حد فعال سیستم ایمنی بدن برای مقابله با کووید۱۹ را تعدیل بخشد.

XS
SM
MD
LG