لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

شیوع کرونا موجب افزایش میزان فروش کامپیوترهای شخصی در جهان شده است


کرونا تقاضای دانش‌آموزان و کنارکنان شرکت‌ها برای وسایل کار در خانه را بالا برد
کرونا تقاضای دانش‌آموزان و کنارکنان شرکت‌ها برای وسایل کار در خانه را بالا برد

افزایش تقاضا برای وسایل کار در خانه از سوی دانش‌آموزان و کارکنان شرکت‌ها در پی شیوع ویروس کرونا، فروش رایانه‌های شخصی، از جمله لپ‌تاپ‌ها، را بالا برده است.

بنا بر آمار شرکت «اینترنشنال دی‌تا»‌، میزان تحویل کامپیوترهای شخصی در جهان با ۱۱ درصد افزایش از ۷۲ میلیون هم بیشتر شده است.

وال استریت جورنال در گزارشی به نقل از شرکت داده‌سنجی «گارتنر»، می‌نویسد در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰، در پی قرنطینه گسترده، و علی‌رغم بالارفتن تقاضا و بالارفتن سفارش‌ کامپیوترهای شخصی از سوی مدارس در واکنش به همه‌گیری کرونا، چرخه تولید و حمل و تحویل کامپیوترهای شخصی به مدت کوتاهی دچار وقفه شد. اما علی‌رغم برخی مشکلات لجیستیکی در آغاز سه‌ماهه‌ دوم، قیمت‌ و کثرت حمل‌ونقل هوایی و دریایی، به سطح‌های قبل از همه‌گیری، بازگشت.

در عین حال، شرکت‌های تولیدکننده، تولید خود را بالا بردند،‌ بعضی حتی به سطحی بالاتر از دوران پیش از همه‌گیری، و به فروشندگان کمک کردند که به افزایش تقاضا در بازار، پاسخ دهند.

جیتش اوبرانی، مسئول سنجش بازار کامپیوترهای موبایل در شرکت «اینترنشنال دی‌تا» به وال استریت جورنال می‌گوید در دوران رکود کرونایی، که همزمان با بازگشایی مدرسه‌ها و محل‌های کار، بودجه‌ها کمتر شده، باید دید آیا بهره‌‌برداری در همین سطح ادامه می‌یابد یا از آن کاسته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG