لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۲

دستورالعمل‌های تازه رژیم غذایی در آمریکا: به کودکان زیر دو سال آبنبات و کیک ندهید


یک نوزاد به آبنبات ها و تنقلات در فروشگاهی در نیویورک نگاه می کند. آرشیو، ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۵
یک نوزاد به آبنبات ها و تنقلات در فروشگاهی در نیویورک نگاه می کند. آرشیو، ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۵

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پدر و مادرها اکنون دلیل مضاعفی برای مخالفت با دادن آبنبات، شیرینی، و بستنی به کودکان‌شان دارند. نخستین دستورالعمل رژیم غذایی دولت ایالات متحده برای نوزادان و کودکان نوپا سه شنبه منتشر شد. در این دستورالعمل توصیه شده است که به نوزادان حداقل برای مدت شش ماه شیر مادر داده شود و به کودکان زیر دو سال هیچ شکر افزوده‌ای داده نشود.

این دستورالعمل تازه به دو توصیه عمده ماه ژوئیه دانشمندان اشاره‌ای نکرده است. آنها در آن توصیه گفته بودند که افراد باید مصرف شکر افزوده خود را به کمتر از شش درصد کالری مصرفی روزانه تقلیل دهند و مردان نوشیدن مشروبات الکلی را به یک واحد در روز محدود کنند.

در این دستورالعمل توصیه‌های قبلی به قوت خود باقی است: محدود کردن شکر افزوده به کمتر از ده درصد کالری مصرفی در روز پس از دو سالگی و محدود کردن نوشیدن مشروبات الکلی به حداکثر دو واحد در روز برای مردان. این در حالی است که حداکثر مقدار مشروبات الکلی روزانه توصیه شده برای زنان یک واحد است.

«وزارت کشاورزی» و «وزارت بهداشت و خدمات انسانی» ایالات متحده دستورالعمل رژیم غذایی را هر پنج سال منتشر می‌کنند. دولت از این دستورالعمل برای تعیین استاندارد در ناهار مدارس و دیگر برنامه ها استفاده می‌کند.

در دستورالعمل منتشره ذکر شده است که اگر مادر در دست کم شش ماه اول شیر کافی نداشت باید در سال اول از شیرخشک دارای آهن استفاده شود. نوزادان باید پس از تولد ویتامین دی دریافت کنند.

نوزاد در شش ماهگی می‌تواند خوردن غذاهای دیگر را شروع کند و با غذاهای بالقوه آلرژی‌زا آشنا شود.

در دستورالعمل تازه توصیه‌های بیشتری برای زنان باردار و استفاده از شیر مادر وجود دارد. این زنان برای این که فرزندانی با مغز سالم داشته باشند باید هر هفته ۲۲۵ تا ۳۵۰ گرم غذای دریایی بخورند. بهتر است ماهی‌هایی که سطح جیوه پایین‌تری دارند - مانند روغن‌ماهی، ماهی آزاد، ساردین، و ماهی تیلاپیا - مصرف شود تا به سیستم اعصاب نوزاد آسیب نرسد.

زنان باردار نباید الکل بنوشند و باید در مصرف کافئین نیز دقت کنند.

دانشمندان در ماه ژوئیه توصیه کرده بودند مردانی که مشروبات الکلی می نوشند آن را به یک واحد در روز - معادل یک قوطی آبجو، یک گیلاس شراب، یا یک استکان کوچک نوشیدنی تقطیری - در روز محدود کنند. اما در دستورالعمل جدید تغییری در این ارتباط داده نشده است.

همچنین به مردم توصیه شده است که بشقاب غذای خود را پر از میوه و سبزیجات کنند و مصرف شیرینی، چربی، و نمک را کاهش دهند.

بزرگترین منبع شکر افزوده نوشابه های گازدار، دسر، تنقلات، و قهوه و چای پر از شکر است. این دستورالعمل توصیه کرده است که از این خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها که ارزش غذایی پایینی دارند در حد امکان پرهیز شود.

XS
SM
MD
LG