لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

گروه دیگری از فضانوردان به زودی عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند شد


 پایگاه فضایی «بایکونور» در جنوب قزاقستان
پایگاه فضایی «بایکونور» در جنوب قزاقستان

پس از آن که در ماه مه گذشته فضانوردان آمریکایی سوار بر فضاپیمای «درگن» که ساخت شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» است، پس از نزدیک به یک دهه از خاک ایالات متحده به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند، اکنون گروه دیگری از فضانوردان خود را برای اعزام به فضا در ماه اکتبر آماده می‌کنند.

به گزارش سایت شبکه خبری «سی ان ان»، کِیت روبنز، فضانورد آمریکایی، به همراه دو فضانورد روسی، قرار است ماه اکتبر آینده سوار بر فضاپیمای روسی «سایوز» از طریق پایگاه فضایی «بایکونور» در جنوب قزاقستان به ایستگاه فضایی بین‌المللی برود.

بر اساس برنامه اعلام شده، موشک حامل این گروه ۳ نفره در ساعت ۱۲:۴۵ بعدازظهر چهاردهم اکتبر به فضا پرتاب می‌شود.

این دومین سفر فضایی کیت روبنز است و او شش ماه در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت خواهد داشت.

مدتی پس از ورود این گروه، داگ هرلی و باب هنکن، دو فضانورد آمریکایی ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی، این مرکز را ترک خواهند کرد.

ناسا می‌گوید که پس از بازگشت این فضانوردان به زمین، با مشارکت بخش خصوصی ۳ فضانورد دیگر آمریکایی و یک ژاپنی را تا اواخر سال میلادی جاری به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام می‌کند. به این ترتیب تعداد ساکنان آن مرکز به ۷ نفر افزایش خواهد یافت.

«کرو ۱» (به انگلیسی: Crew 1)، که نسل جدیدی از فضاپیماهای درگن است و ظرفیت بیشتری دارد، این فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.

XS
SM
MD
LG