لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۶

کمک صد میلیون دلاری شرکت پخش آنلاین نتفلیکس برای تقویت جوامع آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار


رید هستینگز، بنیانگذار و مدیرعامل نتفلیکس
رید هستینگز، بنیانگذار و مدیرعامل نتفلیکس

نفتلیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد مبلغ یکصد میلیون دلار به نهادها و سازمان‌هائی که مستقیما به جوامع آمریکائیان آفریقایی‌تبار در ایالات متحده کمک می‌رسانند، پرداخت خواهد کرد.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، کمک صد میلیون دلاری نتفلیکس، شامل ۲ درصد از نقدینگی موجود نتفلیکس به اضافه یک اعانه ۳۵ میلیون دلاری است.

در بیانیه نتفلیکس آمده است که سکوت، علامت همدستی است و جان سیاهان مهم است.

مبلغ ۲۵ میلیون دلار از کمک نتفلیکس به حساب جدیدی تحت عنوان «ابتکار توسعه اقتصادی سیاهان» واریز می‌شود که منابع مالی دراختیار نهادهای کمک به جوامع سیاهپوست و شرکت‌های توسعه اجتماعی سیاهان در آمریکا می‌گذارد.

نتفلیکس در بیانیه خود می‌نویسد: «به باور ما، رساندن سرمایه به این جوامع می‌تواند تغییری معنی‌دار در زندگی مردم و کسب‌وکارهای آنها، ایجاد کند.

در آغاز ماه جاری میلادی، ماه ژوئن، رید هستینگز، مدیرعامل نتفلیکس و همسرش پتی کوئیلین،‌ فاش کردند که قصد دارند ۱۲۰ میلیون دلار به عنوان بورس تحصیلی، در اختیار مدارس‌ عالی و دانشگاه‌های برای کمک به تحصیل آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار قرار دهند.

کمک نتفلیکس به تعهدهای ۱۰۰ میلیون دلاری کمک از سوی شرکت‌های اپل، یوتیوب و وال‌مارت و دیگر شرکت‌ها افزوده خواهد شد.

نتفلیکس در بیانیه خود می‌نویسد: با رشد کسب‌وکار خود در آینده، کمک مالی بیشتری به نهادهای متمرکز بر بهبود اقتصادی سیاهپوستان خواهد داد و امیدوار است که شرکت‌های دیگر نیز چنین کنند.

XS
SM
MD
LG