لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

تونی بنت، اسطوره موسیقی آمریکا برای مقابله با بیماری آلزایمرش آواز می‌خواند


تونی بنت (عکس از آرشیو)
تونی بنت (عکس از آرشیو)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - تونی بنت ممکن است به آلزایمر مبتلا باشد، ولی این بیماری صدای افسانه‌ای او را خاموش نکرده است.

همسر و پسر این خواننده سرشناس آمریکایی، در جدیدترین نسخه مجله «ای‌ای‌ار‌پی» (انجمن بازنشستگان آمریکا) فاش کردند که اولین بار در سال ۲۰۱۶ بود که این اختلال عصبی غیرقابل برگشت در آقای بنت تشخیص داده شد. در این مجله آمده است که آقای بنت در این روزها به ندرت هوشیاری و وضوح ذهنی دارد و این وضوح روز به روز بیشتر تحلیل می‌رود.

با این حال، او به آواز خواندن ادامه می‌دهد و هفته‌ای دوبار، در جلسات ۹۰ دقیقه ای با همراهی لی موزیکر، پیانیست دیرینش، آواز می‌خواند. این مجله می نویسد که آقای بنت با نت صحیح و ظاهراً به سهولت آواز می‌خواند.

سوزان، همسر آقای بنت به مجله ای‌ای‌آر‌پی گفت: «او دیگر تونی قدیم نیست. ولی وقتی آواز می‌خواند، تونی قدیم می‌شود.»

تونی بنت و لیدی گاگا در پنجاه و هفتمین مراسم اهدای جوایز گرمی - ۸ فوریه ۲۰۱۵
تونی بنت و لیدی گاگا در پنجاه و هفتمین مراسم اهدای جوایز گرمی - ۸ فوریه ۲۰۱۵

پیشینه حرفه‌ای آقای بنت ۹۴ ساله در موسیقی هفته دهه ادامه داشته است. او اولین موفقیت خود در موسیقی پاپ را در اوایل دهه ۱۹۵۰ به دست آورد. حرفه هنری او در سال‌های ۱۹۹۰ دوباره احیا شد که بخشی از آن را مدیون حضورش در یک برنامه در شبکه موسیقی «ام‌تی‌وی» بود؛ برنامه‌ای که او را در میان مخاطبان جوان محبوب کرد.

تونی بنت به ضبط موسیقی و اجرای کنسرت ادامه داد. او در سال ۲۰۱۴ با همکاری لیدی گاگا آلبوم «تونی بنت اند لیدی گاگا: چیک تو چیک» را ضبط کرد که در جدول موسیقی بیلبورد شماره یک شد.

XS
SM
MD
LG