لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۹

درخواست ده‌ها تن از میلیونرهای جهان از دولت‌ها: برای عبور از بحران کرونا «مالیات ما را افزایش دهید»


از راست: ریچارد کرتیس، ابیگیل دیزنی، و جری گرین‌فیلد
از راست: ریچارد کرتیس، ابیگیل دیزنی، و جری گرین‌فیلد

ائتلافی متشکل از شماری از ثروتمندترین افراد جهان از کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، نیوزیلند، کانادا، و هلند در نامه‌ای از دولت‌ها خواسته‌اند که از آنها مالیات بیشتری بگیرند و آن را صرف تقویت سیستم بهداشتی، آموزشی، و امنیتی برای عبور از بحران همه‌گیری کرونا کنند.

۸۳ میلیونر از طریق پروژه «میلیونرها برای بشریت»، که با حمایت چند سازمان خیریه راه‌اندازی شده است، دست به این اقدام زدند.

از جمله امضاءکننده‌های این نامه می‌توان به ابگیل دیزنی نوه بنیانگذار والت دیزنی، تیم دیزنی از دیگر وراث والت دیزنی، جری گرین‌فیلد بنیانگذار بستنی‌فروشی مشهور آمریکایی «بن اند‌جریز»، و ریچارد کرتیس فیلمساز بریتانیایی، اشاره کرد.

آنها در این نامه گفته‌اند که می‌خواهند از بودجه نظام بهداشتی، آموزشی، و امنیتی اطمینان حاصل کنند و به همین دلیل خواستار افزایش دائمی مالیات برای ثروتمندترین افراد دنیا مانند خودشان هستند.

این میلیونرها در بخشی از نامه گفته‌اند که به افرادی که هر روز در خط مقدم مبارزه با این ویروس کشنده حضور دارند، بدهکار هستند.

در این نامه آمده است: «بر خلاف ده‌ها میلیون نفر در سراسر دنیا ما نگران از دست دادن مشاغل خود، خانه‌های خود، و توانایی خود برای حمایت مالی از خانواده‌های‌مان نیستیم. بنابراین، لطفا از ما مالیات بگیرید. ... این، گزینه درست است. این، تنها گزینه است.»

XS
SM
MD
LG