لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۶

ابراز تاسف بانوی نخست آمریکا از خسارات و ویرانی‌های وارده به کشور در اعتراضات اخیر


ملانیا ترامپ، بانوی نخست آمریکا
ملانیا ترامپ، بانوی نخست آمریکا

ملانیا ترامپ، بانوی نخست آمریکا، دوشنبه با انتشار پیامی در توئیتر، از معترضان به مرگ جرج فلوید خواست، تظاهرات خود را مسالمت آمیز برگزار کنند.

به گزارش نشریه «یو اس ای تودی»، این دومین پیامی است که ملانیا ترامپ درباره رویدادهای اخیر منتشر می کند.

بانوی نخست آمریکا در این مطلب، ضمن ابراز ناراحتی از خسارات و ویرانی وارده به کشور و شهرها، از همه خواست بر مراقبت از یکدیگر و التیام کشور بزرگ آمریکا تمرکز کنند.

ملانیا ترامپ در نخستین پیامی که جمعه منتشر کرد، به خانواده جرج فلوید تسلیت گفت و با اشاره به امکان برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز در آمریکا، یادآور شد که نیازی به خشونت نیست.

او در این مطلب نیز با یادآوری اتحاد و همبستگی شهروندان آمریکایی ‌در مقابله با بیماری کووید ۱۹، خواستار تمرکز بر صلح، دعا و شفابخشی شده بود.

این اعتراضات به خاطر مرگ جرج فلوید برپا شده است. جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپلیس در ایالت مینه‌سوتا به ظن کلاهبرداری بازداشت شد.

اعتراضات به مرگ جرج فلوید
اعتراضات به مرگ جرج فلوید

پلیسی که او را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن جرج فلوید گذاشت و در نهایت فلوید در بازداشت درگذشت. پلیس بعدا گفت، فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد. با این حال این پلیس و سه مامور دیگر اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه این پلیس اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.

XS
SM
MD
LG