لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

کمک ۲.۷ میلیارد دلاری مک‌کنزی اسکات به سازمان‌های خیریه


مک کنزی اسکات در کنار همسر سابقش، جف بزوس
مک کنزی اسکات در کنار همسر سابقش، جف بزوس

مک‌کنزی اسکات، همسر پیشین جف بزوس مدیر عامل فروشگاه اینترنتی «آمازون»، ۲.۷ میلیارد دلار به سازمان‌های خیریه و غیرانتفاعی کمک کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مک‌کنزی اسکات که پس از جدایی از همسر پیشین خود از جمله ثروتمندترین زنان جهان محسوب می‌شود، گفت این مبلغ را به ۲۸۶ سازمان مختلف اهدا کرده است.

این سومین بار است که او هدایای مالی هنگفتی را بدون هیچ تعهد قبلی در اختیار سازمان‌های مختلف قرار می‌دهد و از این نظر با کمک‌های مالی بنیادهای بزرگ برابری می‌کند.

مک‌کنزی اسکات در پیامی که در همین رابطه منتشر کرد، نوشت او و همسرش دن جویت این کمک‌های مالی را اهدا کرده‌اند تا دریافت‌کنندگان بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند، و این‌ نشانه‌ای از «اعتماد و‌ تشویق» برای آنها و دیگران است.

او در ادامه افزود افزایش تمرکز ثروت در میان شمار اندکی از مردم جهان نگران‌کننده است.

خانم اسکات و همسرش با همکاری یک تیم پژوهشی، مجموعه‌ای از سازمان‌ها و نهادهای خیریه را که در زمینه‌های مختلف فعال هستند، شناسایی کردند و این مبلغ بر اساس شاخص‌های مختلف میان آنها تقسیم شد.

مک‌کنزی اسکات
مک‌کنزی اسکات

خانم اسکات سال گذشته نیز حدود شش میلیارد دلار را در اختیار سازمان‌های فعال در زمینه کمک به قربانیان همه‌گیری ویروس کرونا و پروژه‌های برابری جنسیتی، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های آمریکاییان آفریقایی‌تبار، و سایر مدارس و مراکز آموزشی قرار داد.

به گفته نشریه فوربز، مک‌کنزی اسکات که ارزش دارایی او حدود ۶۰ میلیارد دلار است، بارها تأکید کرده که می‌خواهد بخش عمده ثروت خود را صرف امور خیریه و انسان‌دوستانه کند.

XS
SM
MD
LG