لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

دل‌تان برای بازدید از موزه‌ها تنگ شده است؟ کل مجموعه هنری موزه لوور پاریس را به صورت آنلاین ببینید


محوطه خلوت بیرون از موزه لوور پاریس در طول همه گیری کووید۱۹ - اوت ۲۰۲۰
محوطه خلوت بیرون از موزه لوور پاریس در طول همه گیری کووید۱۹ - اوت ۲۰۲۰

هیچ کاری شاید به اندازه گذراندن یک روز بارانی بهار در موزه و غرق شدن در هنر و تاریخ لذت‌بخش نباشد. اکنون موزه لوور پاریس، یکی از مشهورترین و پردیدارترین موزه‌های جهان، فرصت آن را به شما می دهد تا تمام آثار نگهداری شده در این موزه را آنلاین در خانه‌تان ببینید.

به گزارش سی‌ان‌ان، موزه لوور روز جمعه در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که یک بخش آنلاین منتشر کرده که شامل کل آثار هنری موزه، تشکیل یافته از بیش از ۴۸۰ هزار قطعه اثر است.

وب سایت موزه لوور همینطور شامل یک نقشه تعاملی است که به مردم امکان آن را می‌دهد تا موزه و هر یک از آثار آن را اتاق به اتاق جستجو کنند.

بنا بر این گزارش، با گسترش تدریجی آثار موزه، وب‌سایت آن نیز به طور مرتب به روز می شود. علاقمندان به هنر و پژوهشگران اکنون می توانند کل مجموعه لوور را آنلاین و بصورت رایگان مشاهده کنند.

این وب سایت، از هنرهای اسلامی و مجسمه‌های رنسانس گرفته تا آثار باستانی مصر و نقاشی های هنرمندان سراسر جهان را در بر می‌گیرد.

ژان-لوک مارتینز، رئیس و مدیر عامل موزه لوور در بیانیه‌ای گفت: «امروز، لوور گنجینه خود را گردگیری می کند، حتی ناشناخته ترین آنها را. برای اولین بار، هر کسی می تواند از طریق کامپیوتر و تلفن‌های هوشمند به کل مجموعه آثار [لوور] دسترسی داشته باشد، چه آنهایی که [بطور دائمی] در موزه به نمایش گذاشته شدند، چه آنهایی که قرض گرفته شده‌اند، و یا در انبار نگهداری می شوند.»

وی افزود: میراث فرهنگی خیره‌ کننده لوور اکنون تنها یک «کلیک» با شما فاصله دارد! من مطمئن هستم که این محتوای دیجیتالی به مردم بیشتر انگیزه آن را می‌دهد که به لوور بیایند تا این آثار را حضوراً کشف کنند.

بازدیدکنندگان می توانند از طریق جستجوی ساده از آثار هنری در دسته‌های گوناگون دیدن کنند.

محدودیت‌ها و دستور خانه‌ماندن به خاطر شیوع ویروس کرونا، موجب بسته شدن مجدد موزه لوور در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ به روی عموم شد. موزه از این فرصت استفاده کرده و اکنون در حال تعمیر و بازسازی بنا و برخی از آثار داخل آن است.

XS
SM
MD
LG