لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۲

قصه عروس و داماد لبنانی پس از انفجار بیروت جهانی شد


عروس و داماد بیروتی که انفجار درست در زمان فیلمبرداری عروسی‌شان رخ داد
عروس و داماد بیروتی که انفجار درست در زمان فیلمبرداری عروسی‌شان رخ داد

هوا در میدان سیفی در مرکز بیروت آفتابی بود و مردم مشغول خرید و گردش عصرانه بودند. یک عروس سرخوش نیز در حال ثبت لحظه‌های بهترین روز زندگیش بود.

اما ناگهان شهر بر اثر آن چه که گمان می‌رود انفجار مهیب حدود ۳ هزار تن محموله نیترات آمونیوم بوده باشد، به لرزه درآمد و موجب شد مردم مرگ را به چشم خود ببینند.

ویدئوی کوتاه این عروسی و لحظه انفجار، میلیون‌ها بار در فضای مجازی دیده شد.

برای کاربران شبکه‌های اجتماعی، حرکت دوربین از لبخند پررنگ عروس به ویرانه‌های‌ به جا مانده از انفجار، گویی زندگی در لبنان را در یک دقیقه خلاصه کرد.

اسرا سبلانی، که این روزها به «عروس بیروت» شهرت یافته، یک پزشک ۲۹ ساله مقیم آمریکا است. او سه هفته پیش برای برگزاری جشن عروسی به زادگاهش بازگشته بود.

اسرا به خبرگزاری رویترز گفت که او نیز مانند همه تازه‌عروس‌ها شاد بود و از این که پدر و مادرش او را در لباس سفید عروسی خواهند دید، سر از پا نمی‌شناخت.

او می‌گوید پس از انفجار به این فکر کرد که آیا خواهد مرد؟ مرگش چه طور خواهد بود؟

عروس و داماد پس از انفجار به هتل آسیب‌دیده‌شان بازگشتند تا وسایل‌شان را جمع کنند. آنها می‌گویند خرابی‌هایی که می‌دیدند موجب حیرت و اندوه‌شان شد.

پس از صادر شدن ویزای داماد، این زوج جوان به آمریکا، که محل زندگی کنونی عروس است، خواهند آمد. عروس بیروت می‌گوید پس از این انفجار، فکر زندگی در بیروت را از سرش بیرون خواهد کرد.

محمود نقیب، فیلمبرداری که این ویدئو را گرفته است، می‌گوید پس از انفجار تنها به همسر و دخترش فکر می‌کرد.

او پس از آن که همسرش را از حال خودش باخبر کرد، لحظه‌های پس از انفجار را زنده بر روی فیسبوک برای مردم دنیا که چشمشان به بیروت بود پخش کرد.

XS
SM
MD
LG