لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۹

هنرنمایی لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو‌ بایدن 


لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو‌ بایدن
لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو‌ بایدن

بخش انگلیسی صدای آمریکا - در مراسم ادای سوگند جو‌ بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، هنرمندان مشهوری مانند لیدی گاگا و جنیفر لوپز حضور خواهند داشت.

در جریان این مراسم که چهارشنبه بیستم ژانویه برگزار می‌شود، لیدی گاگا ستاره موسیقی پاپ، سرود ملی آمریکا را می‌خواند، و جنیفر لوپز به عنوان یکی از خوانندگان مهمان به هنرنمایی می‌پردازد.

مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایالات متحده در مقابل محوطه غربی ساختمان کنگره آمریکا برگزار می‌شود و بخشی از فرآیند انتقال قدرت در این کشور است.

لیدی گاگا و جنیفر لوپز از جمله هنرمندانی بودند که در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جو بایدن و معاونش کامالا هریس حمایت کردند و در برنامه‌های تبلیغاتی حزب دموکرات حضور فعالی داشتند.

مراسم امسال تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می‌شود و با توجه به شرایط خاص شهر واشنگتن، و همه‌گیری ویروس کرونا عده محدودی در آن‌ شرکت دارند.

آماندا گورمن، شاعر ۲۲ ساله آمریکایی، نیز یکی دیگر از مهمانانی است که در مراسم ادای سوگند جو بایدن حضور دارد.

آماندا گورمن
آماندا گورمن

او که یکی از چهره‌های مستعد شعر و ادب ایالات متحده محسوب می‌شود، به توصیه دکتر جیل بایدن، بانوی نخست منتخب آمریکا، به مراسم تحلیف دعوت شده است.

آماندا گورمن در بخشی از این مراسم، یکی از اشعاری را که با الهام از رویدادهای اخیر آمریکا سروده است، می‌خواند.

پس از پایان مراسم تحلیف، کنسرت ویژه‌ای برگزار می‌شود که مجری آن‌ تام هنکس است.

این کنسرت ۹۰ دقیقه‌ای «بزرگداشت آمریکا» نام دارد و از طریق شبکه‌های تلویزیونی مانند «ای‌بی‌سی»، «سی‌بی‌اس»، «سی‌ان‌ان»، و «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» پخش می‌شود.

جان بن‌جوی، دمی لواتو، جاستین تیمبرلیک، و انت کلمانز از جمله خوانندگانی هستند که در این کنسرت ویژه هنرنمایی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG