لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۷

کیانو ریوز دوباره در فیلم ماتریکس بازی می‌کند؛ او فیلمنامه را «فوق العاده» توصیف کرد


کیانو ریوز دوباره در فیلم ماترکیس ظاهر می‌شود.

کیانو ریوز، سینماگر مشهور آمریکایی، در جریان یک گفتگوی رسانه ای، از بازگشت به مجموعه سینمایی «ماتریکس» و بازی در نقش «نئو» یا توماس اندرسون ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش شبکه خبری «فاکس» کیانو ریوز ۵۵ ساله که با هنرنمایی در تریلوژی، یا سه گانه ماتریکس به شهرت زیادی رسید، پذیرش پیشنهاد بازی در چهارمین فیلم را تصمیمی ساده و راحت توصیف کرد، چرا که «فیلمنامه بسیار خوبی دارد.»

به گفته کیانو ریوز، لانا واچوفسکی، فیلمنامه زیبایی نوشته است که داستان فوق‌العاده‌ای دارد و او با آن رابطه برقرار کرده است.

لانا واچوفسکی سه فیلم نخست ماتریکس را بصورت مشترک با خواهرش «لانا» نوشت و کارگردانی کرد.

آخرین فیلم ماتریکس در سال ۲۰۰۳ میلادی اکران شد که بسیار موفق و پرفروش بود و با تحسین تماشاگران و منتقدین سینمایی همراه بود.

در چهارمین فیلم علاوه بر کیانو ریوز، بازیگران دیگری چون کری ان ماس، لارنس فیشبرن، جیدا پینکت اسمیت، نیل پاتریک هریس، و پریانکا چوپرا حضور دارند.

شیوع ویروس کرونا فیلمبرداری ماتریکس را به تعویق انداخته است، ولی تهیه‌کنندگان امیدوارند این اثر حادثه‌ای را در ماه مه سال ۲۰۲۱ اکران کنند.

ماتریکس اگرچه یک مجموعه سینمایی علمی تخیلی است، ولی به دلیل داستان نامتعارف و سوژه خاص خود، دارای محتوای عمیقی است و موجب پیدایش بحث‌های فلسفی و مذهبی داغی بوده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره داستان فیلم جدید این مجموعه منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG