لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

ثروتمندترین فرد جهان باز رکورد شکست؛ دارایی جف بزوس به ۱۷۲ میلیارد دلار رسید


Jeff Bezos speaks at an event before unveiling Blue Origin's Blue Moon lunar lander, Thursday, May 9, 2019, in Washington. (AP Photo/Patrick Semansky)
Jeff Bezos speaks at an event before unveiling Blue Origin's Blue Moon lunar lander, Thursday, May 9, 2019, in Washington. (AP Photo/Patrick Semansky)

همه‌گیری ویروس کرونا، که اقتصاد آمریکا و جهان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده، باعث افزایش درآمد جف بزوس، مدیرعامل شرکت «آمازون» شده است.

به گزارش سایت شبکه خبری «سی ان ان»، میزان ثروت جف بزوس در هفته‌های اخیر به حدود ۱۷۲ میلیارد دلار رسید و رکورد جدیدی در این زمینه ثبت شد.

به این ترتیب ثروت جف بزوس، که پس از جدایی از همسرش به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود، از گذشته نیز بیشتر شد و او رکورد خود به عنوان ثروتمندترین فرد جهان را شکست.

جف بزوس سال گذشته و پس از جدایی از مکنزی بزوس مجبور شد به او حدود ۳۸ میلیارد دلار بپردازد، و ۴ درصد سهام آمازون را واگذار کند.

به گزارش «بلومبرگ» مکنزی بزوس نیز از شرایط مالی مناسبی برخوردار است و با ۵۷ میلیارد دلار، دوازدهمین فرد ثروتمند جهان است.

بخش عمده‌ای از ثروت جف بزوس به آمازون وابسته است و او دارای ۵۷ میلیون سهم، یا ۱۲ درصد سهام این شرکت، است که ارزش آن از آغاز امسال تاکنون ۵۶ درصد افزایش یافته است.

همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه خانگی میلیون‌ها نفر در جهان، باعث افزایش خریدهای اینترنتی شد و همین موضوع درآمدهای آمازون را به صورت قابل‌توجهی افزایش داد.

با ادامه چنین روندی، جف بزوس در آینده نزدیک نخستین فردی خواهد بود که ثروتش از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر می‌رود.

XS
SM
MD
LG