لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

آیا سفرهای هوایی در زمان همه‌گیری کرونا بی‌خطر است؟ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا پاسخ می‌دهد


کارمند شرکت هواپیمایی «یونایتد» در حال ضدعفونی کردن داخل هواپیما (آرشیو)
کارمند شرکت هواپیمایی «یونایتد» در حال ضدعفونی کردن داخل هواپیما (آرشیو)

کارشناسان بهداشت عمومی می‌گویند ماندن در خانه بهترین راه محافظت از خود و دیگران در برابر ابتلا به کووید۱۹ است. ولی اگر فکر سفر در سر دارید، باید چند نکته را مد نظر قرار دهید.

به گزارش آسوشیتدپرس، پرواز‌ها شلوغ‌تر شده‌است و با تقاضای بیشتر برای سفر، خطوط هوایی نیز به منظور فراهم کردن جای کافی برای مسافران، ممکن است دیگر فاصله گیری دو متری را رعایت نکنند.

برای مثال در آمریکا، با نزدیک شدن به فصل تعطیلات کریسمس، بلیط پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ساوت‌وست، یونایتد، و امریکن ایرلاین، از اول ماه دسامبر با ظرفیت کامل به فروش خواهد رفت. شرکت هواپیمایی «جت بلو» نیز شمار صندلی‌های غیرقابل‌فروش خود را کم می‌کند. این شرکت، همراه با شرکت‌های هواپیمایی دلتا و آلاسکا، قصد دارند در سال آینده میلای تمام محدودیت‌ها را حذف کنند.

صنعت هواپیمایی ادعا می‌کند که سفر با هواپیما در طول همه‌گیری کرونا ایمن است. این صنعت با اشاره به گزارشی که بودجه آن را خودش تامین کرده است، نشان می‌دهد که اگر از ماسک استفاده شود، خطر انتشار ویروس در هواپیما بسیار کم است، چون هواپیماها به تهویه مناسب و فیلترهای هوای قوی مجهز هستند.

اما مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا یادآوری می‌کند که حتی نشستن با فاصله دو متری نیز می‌تواند خطر ابتلا به کووید۱۹ را افزایش دهد. با آن که شرکت‌های هواپیمایی از مسافران می خواهند از ماسک استفاده کنند، هیچ تضمینی برای رعایت این قوانین وجود ندارد.

این مرکز همچنین اشاره می‌کند که سفرهای هوایی مستلزم گذراندن وقت زیاد در صف امنیت فرودگاه و انتظار برای پرواز در ترمینال‌ها است و این یعنی حضور در مکان‌هایی که در آنها امکان تماس نزدیک با دیگران و دست زدن به سطوح آلوده زیاد است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا ماه اکتبر بار دیگر ضمن تأکید بر اهمیت استفاده از ماسک، توصیه کرد که افراد پیش از سفر وضعیت شیوع کرونا در مقصد را بررسی کنند.

XS
SM
MD
LG