لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

گزارش رسانه‌های آمریکایی از مرگ یک جراح پلاستیک ایرانی‌تبار مشهور بعد از ابتلا به کرونا در لس آنجلس


جراج پلاستیک ایرانی تبار مشهور هالیوود در پی ابتلا به کرونا از دنیا رفت
جراج پلاستیک ایرانی تبار مشهور هالیوود در پی ابتلا به کرونا از دنیا رفت

یک جراح پلاستیک ایرانی‌تبار مشهور در بورلی‌هیلز در شهر لس آنجلس به تازگی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دنیا رفت.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که دکتر پیمان سیمونی ماه گذشته و در زمان انجام عمل‌ تزریق لب، از بیمار‌ی که تحت عمل بود، کرونا گرفت. این در حالی است که بنا به گزارش‌های منتشر شده، دمای بدن بیمار پیش از عمل گرفته شده بود و پزشک نیز تمام مدت ماسک بر صورت داشت.

بیمار چند روز پس از عمل با مطب تماس گرفت و به آنها اطلاع داد که نتیجه تست کرونای او مثبت بوده است. دکتر سیمونی خود را قرنطینه کرد؛ اما علائم بیماری در او وخیم‌تر شد و در نهایت او را به بیمارستان منتقل کردند تا به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شود. اما وضعیت او به سرعت بحرانی شد و سرانجام روز جمعه ۸ ژانویه بر اثر خونریزی داخلی مغز از دنیا رفت.

از دکتر پیمان سیمونی به عنوان یکی از پنج جراح پلاستیک برتر هالیوود یاد می‌شود. او‌ در چند برنامه تلویزیونی پربیننده آمریکایی نیز شرکت کرده بود. وی همچنین خلبان بود و چندی پیش نیز مدرک شعبده‌بازی خود را گرفته بود. دکتر سیمونی هنگام مرگ ۵۰ سال داشت.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا با آغاز شیوع ویروس کرونا انجام جراحی‌های غیرضروری، از جمله عمل‌های زیبایی را متوقف کرد؛ اما در ماه مه، رهنمودهای تازه‌ای برای کلینیک‌ها منتشر کرد تا دوباره بتوانند این عمل‌ها از سر بگیرند.

لس‌آنجلس که منطقه بورلی هیلز در آن قرار دارد، نخستین شهرستان در آمریکا است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در آن از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است.

XS
SM
MD
LG