لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

زن جوان نجات‌یافته از سرطان استخوان، جوان‌ترین مسافر پرواز به فضا می‌شود


هیلی آرسنو، دستیار پزشک و نجات یافته سرطان مسافر فضا شد
هیلی آرسنو، دستیار پزشک و نجات یافته سرطان مسافر فضا شد

برای «هیلی آرسنو» که توانسته سرطان استخوان را شکست دهد، رفتن به فضا با پرواز خصوصی «اسپیس اکس» کار دشواری نیست.

بیمارستان تحقیقات کودکان «سنت جود» روز دوشنبه اعلام کرد که یک دستیار ۲۹ ساله پزشک که قبلا بیمار این بیمارستان بود، قرار است اواخر سال جاری کنار فرد میلیاردری که پرواز تجاری اسپیس اکس را با هدف جمع‌آوری کمک برای خیریه خریده است، به فضا سفر کند.

به این ترتیب، خانم آرسنو جوان‌ترین آمریکایی خواهد شد که به فضا می‌رود. پیش از این، این رکورد در دست «سالی راید» از سازمان فضایی آمریکا ( ناسا) بود.

خانم آرسنو یکی از سه مسافری است که همراه کارآفرین آمریکایی جرد آیزاکمن به فضا خواهد رفت.

او همچنین نخستین کسی خواهد بود که با یک عضو مصنوعی به فضا می‌رود. زمانی که هیلی ۱۰ ساله بود، در بیمارستان کودکان «سنت جود» تحت عمل جراحی قرار گرفت و زانوی خود را عوض کرد و یک میله تیتانیوم در ران چپ او قرار گرفت.

خانم آرسنو هنوز هنگام راه رفتن می‌لنگد و گاهی دچار پادرد می‌شود. او به عنوان پزشک خدمه در این پرواز خواهد بود و گفته می‌شود مشکلات پزشکی‌اش مانعی برای پرواز ایجاد نخواهد کرد.

هیلی آرسنو در گفتگو با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت نبرد با سرطان او را برای این سفر فضایی آماده کرده است چرا که به او یاد داد چطور انتظار اتفاق‌های غیرمنتظره را داشته باشد و خود را با آن وفق دهد.

خانم آرسنو می‌گوید دیدن اینکه یک نجات یافته از سرطان، به فضا سفر کرده برای بیماران جوانی که به سرطان مبتلا هستند الهام‌بخش است.

جرد آیزاکمن قصد دارد با بهره‌گیری از این سفر خصوصی، ۲۰۰ میلیون دلار برای بیمارستان کودکان «سنت جود» جمع کند که نیمی از آن را از جیب خود می‌پردازد.

دو مسافر دیگر هنوز انتخاب نشده‌اند. نفر دوم از میان کسانی که در ماه فوریه به بیمارستان «سنت جود» کمک کرده‌اند، قرعه‌کشی می‌شود و صندلی چهارم به یکی از صاحبان مشاغلی که از شرکت کارت اعتباری آیزاکمن در پنسیلوانیا استفاده می‌کند، انتخاب خواهد شد.

XS
SM
MD
LG