لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

احتمال پخش فیلم «مست عشق» به شکل سریال در یک شبکه ماهواره‌ای؛ حسن فتحی اعتراض کرد


در فیلم «مست عشق» بازیگرانی همچون شهاب حسینی و پارسا پیروزفر حضور دارند.
در فیلم «مست عشق» بازیگرانی همچون شهاب حسینی و پارسا پیروزفر حضور دارند.

برخی از سایت‌های اینترنتی و حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی از پخش فیلم «مست عشق» ساخته حسن فتحی در یک شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان خبر دادند. به نوشته این منابع، فیلم «مست عشق» بصورت یک سریال چند قسمتی از این شبکه تلویزیونی پخش خواهد شد.

فیلم «مست عشق» محصول مشترک ایران و ترکیه است، و به دوره‌ای از زندگی مولانا و شمس تبریزی در قرن هفتم هجری در قونیه می‌پردازد. شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، هاندا ارچل، سلما آرگج، و بوراک تورکاپاران از جمله بازیگران فیلم هستند.

ظاهرا قرار بود تا مست عشق بصورت یک‌ فیلم‌ سینمایی، و یک سریال تلویزیونی تولید شود، ولی بروز اختلافاتی میان تهیه‌کنندگان‌ ایرانی و ترکیه این پروژه را متوقف کرد.

در حالی که به دلیل مشکلات مالی و همه‌گیری ویروس کرونا، هنوز فیلمبرداری چند صحنه از فیلم انجام نشده است، تهیه‌کنندگان ترکیه بدون نظارت حسن فتحی، سرگرم تدوین سریال با تصاویر موجود هستند و گفته می‌شود که قرارداد پخش با این شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان نیز امضا شده است.

گفته می‌شود که تهیه‌کننده ترکیه با ذکر مواردی از تخلف، عدم پایبندی طرف ایرانی به مفاد قرارداد، و طولانی شدن بیش از حد فرآیند تولید، دست به چنین اقدامی زده است.

در همین حال حسن فتحی نویسنده و کارگردان فیلم «مست عشق» با انتشار بیانیه‌ای، به شدت از تهیه‌کنندگان ایرانی ‌و ترک انتقاد کرد.

او با اشاره به اهمال، بی‌توجهی، و کم‌کاری تهیه‌کننده ایرانی، رفتار تهیه‌کننده ترک را سوداگرانه، غیراخلاقی، و غیرقانونی توصیف کرد.

او به عنوان کارگردان این اثر تاکید کرد که برای حفظ کیفیت هنری این فیلم، تدوین آن بدون نظر کارگردان غیرقانونی است و کسی چنین حقی ندارد.

به گفته حسن فتحی، آنها از طریق مراجع قضایی ایران و ترکیه در حال پیگیری ماجرا هستند، و به شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نیز هشدار داد تا از پخش چنین سریالی خودداری کنند، و «لعن و نفرین ابدی عاشقان شمس و مولانا در ایران و ترکیه و سراسر جهان را برای خود نخرند.»

هنوز مهران برومند، تهیه‌کننده ایرانی مست عشق واکنشی در این زمینه نداشته است، و مشخص نیست که قرارداد با طرف ترک در چه چهارچوبی، و تحت چه‌ شرایطی منعقد شده است.

XS
SM
MD
LG