لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۴

حمید صفت خواننده‌ای که ناپدری خود را کشته بود، پس از جلسه دوم دادگاه، دوباره بازداشت شد


حمید صفت ۲۷ ساله، در سال ۱۳۹۶ِ ناپدری خود را به قتل رساند.
حمید صفت ۲۷ ساله، در سال ۱۳۹۶ِ ناپدری خود را به قتل رساند.

«حمید صفت» خواننده جوان موسیقی رپ و هیپ هاپ که به دنبال درگیری مرگبار با ناپدری خود به قتل عمد متهم شده است، پس از پایان جلسه دوم دادگاه بازداشت شد.

صفت سال ۱۳۹۶ به اتهام قتل شوهر مادرش بازداشت شد. او گفته بود که ناپدری‌اش، مادر او را کتک زده است. آقای صفت مدتی زندانی بود اما بعد از اینکه کمیسیون پزشکی، پنجاه درصد دلیل مرگ ناپدری را بیماری او اعلام کردند، با وثیقه موقت آزاد شد.

دادستان با توجه به شواهد مختلف، از جمله شدت جراحات وارده، حمید صفت را به مباشرت در قتل عمد متهم کرده است، ولی حمید صفت این اتهام را تکذیب می‌کند، و می‌گوید که قصد کشتن ناپدری خود را نداشته است.

او که تا پیش از جلسه دادگاه، به اتهام مباشرت در قتل غیرعمد و با سپردن وثیقه آزاد بود، پس از دادگاه و تغییر اتهام به مباشرت در قتل عمد، بازداشت شد. قاضی دادگاه، صدور حکم نهایی را به بررسی بیشتر اسناد و مدارک پزشکی، و مشورت با کارشناسان موکول کرده است.

یکی از مشکلات این پرونده، نظرات متفاوت کمیسیون‌های مختلف پزشکی درباره شدت جراحات وارده به هوشنگ، و تأثیر بیماری او به عنوان یکی از عوامل مرگ است، که نقش مهمی در صدور حکم قاضی دارد.

یکی از فرزندان هوشنگ به نمایندگی از اولیای دم خواستار حکم قصاص و اعدام حمید صفت است.

در پایان جلسه دادگاه، این خواننده جوان ضمن عذرخواهی از اولیای دم، برای چندمین بار اتهام قتل عمد ناپدری خود را رد کرد.

حمید صفت ۲۷ ساله، متولد تهران است و به عنوان یکی از خواننده‌های موسیقی رپ و هیپ هاپ فارسی، طرفداران زیادی در ایران به ویژه در میان جوانان دارد.

در سال‌های اخیر با انتشار قطعات جنجالی و بحث‌انگیز به شهرت رسیده است، و آثارش با مضامینی که اجتماعی، و در برخی از موارد میهنی و مذهبی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های موسیقی منتشر می‌شود.

XS
SM
MD
LG