لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

حکم قصاص حمید صفت، خواننده موسیقی رپ لغو شد


حمید صفت خواننده ۲۷ ساله
حمید صفت خواننده ۲۷ ساله

برخی از خبرگزاری‌های داخلی و حساب‌های شخصی کاربری در شبکه‌های اجتماعی، گزارش‌هایی را درباره پذیرش فرجام‌خواهی حمید صفت، خواننده موسیقی رپ و هیپ هاپ، منتشر کرده‌اند.

به ادعای این منابع، پذیرش فرجام‌‌خواهی به معنای نقض حکم دادگاه بدوی، و لغو حکم قصاص حمید صفت است.

بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی، یکی از افرادی بود که در شبکه‌های اجتماعی، خبر پذیرش فرجام‌خواهی حمید صفت را منتشر کرد.

حمید صفت به دنبال درگیری مرگبار با ناپدری خود به قتل عمد متهم شده بود. پس از یک فرآیند قضایی طولانی و پیچیده، در نهایت قاضی او را به قصاص محکوم کرد.

وکیل این خواننده جوان، ضمن اعتراض به حکم صادره گفته بود که حمید صفت قصد کشتن ناپدری خود را نداشته است، و اتهام او مباشرت در قتل غیرعمد است.

ساعاتی پیش متنی درباره این حکم جدید در صفحات کاربری حمید صفت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که این خبر را با جزئیات بیشتری تأیید می‌کند.

در این پیام به پذیرش فرجام‌خواهی حمید صفت از سوی دیوان عالی کشور اشاره می‌شود، که بر این اساس اتهام قتل عمد نقض می‌شود، و حکم قصاص در کار نخواهد بود.

به ادعای نویسنده این‌ متن، بخشی از مشکلات حقوقی و پیچیدگی‌های این پرونده به دلیل عدم کفایت وکلای پیشین حمید صفت رخ داده است، ولی با حضور وکلای جدید، در نهایت حکم دادگاه بدوی نقض شد.

به گفته نویسنده، با توجه به تأیید اتهام مباشرت در قتل غیرعمد، حمید صفت بزودی از زندان آزاد می‌شود.

حمید صفت ۲۷ ساله، متولد تهران است و به عنوان یکی از خواننده‌های موسیقی رپ و هیپ هاپ فارسی، طرفداران زیادی به ویژه در میان جوانان دارد.

او در سال‌های اخیر با انتشار قطعات جنجالی و بحث‌انگیر به شهرت رسیده است، و آثارش با مضامینی اجتماعی، ‌و در برخی از موارد میهنی و مذهبی، در شبکه‌های اجتماعی ‌‌و سایت‌های موسیقی منتشر می‌شود.

XS
SM
MD
LG