لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۲

در واکنش به حواشی اخیر، شبکه «ان‌بی‌سی» مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب را پخش نخواهد کرد


جنیفر لوپز در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰

شبکه «ان‌بی‌سی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال حواشی مرتبط با انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، و انتقاداتی که علیه این‌ مجموعه صورت گرفته است، مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب در سال ۲۰۲۲ را پخش نخواهد کرد.

این شبکه تلویزیونی با اشاره به اینکه تغییرات بنیادی در این مجموعه به بررسی بیشتر و زمانی طولانی نیاز دارد، ابراز امیدواری کرد که مراسم اهدای جوایز را در سال ۲۰۲۳ پخش کند.

مشخص نیست که با توجه به انصراف شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی»، مراسم بعدی از چه طریقی پخش خواهد شد؛ البته به عقیده برخی از کارشناسان، احتمال لغو گلدن گلوب وجود دارد.

این در حالی است که پس از شرکت «نتفلیکس»، یکی دیگر از شبکه‌های بزرگ پخش اینترنتی جهان اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی همکاری خود با انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود را متوقف می‌کند.

نیکول کیدمن
نیکول کیدمن

به گزارش تارنمای هنری «هالیوود رپورتر»، استودیو آمازون نیز به انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود اطلاع داده است که تا هنگامی که تغییرات اساسی و گسترده‌ای در ساختار خود ایجاد نکند، با این مجموعه همکاری نخواهد کرد.

انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود یا «اچ‌اف‌پی‌ای» که برگزار کننده مراسم سالانه اهدای جوایز گلدن گلوب است، پس از انتشار مقاله جنجالی نشریه لس‌ آنجلس تایمز در فوریه گذشته، با انتقادات بسیاری مواجه شده است.

یکی از مهمترین ایرادهای وارده به این مجموعه، عدم حضور رنگین‌پوستان و اقلیت‌های نژادی در میان اعضای انجمن است.

هرچند که انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، هفته گذشته، فهرستی از اصلاحات مورد نظرش را که به تأیید اعضای خود رسیده است، منتشر کرد، با این حال به عقیده بسیاری این تغییرات کافی نیست.

تعدادی از شرکت‌های هنری، روابط عمومی، و حتی بازیگران سرشناسی مانند اسکارلت جوهانسون ضمن انتقاد شدید از انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، اعلام کردند که با این انجمن همکاری نخواهند کرد.

اسکارلت جوهانسون
اسکارلت جوهانسون

شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی»، ابراز امیدواری کرد که اصلاحات ارائه شده، مقدمه‌ای برای تغییرات بیشتر، و شفافیت عملکرد این مجموعه باشد که با چالش‌های زیادی مواجه شده است.

توقف همکاری نتفلیکس و آمازون، ضربه سنگینی برای انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود محسوب می‌شود که می‌تواند ادامه فعالیت‌ها، و برگزاری مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب را بصورت جدی تهدید کند.

در مراسم امسال اهدای این جوایز، این دو شبکه اینترنتی در شاخه‌های مختلفی نامزد بودند، و اکثر جوایز مهم را تصاحب کردند.

XS
SM
MD
LG