لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

بادهای زمستان؛ کتاب جدید «بازی تاج و تخت» در آستانه انتشار 


جرج آر آر مارتین
جرج آر آر مارتین

جرج آر آر مارتین، نویسنده مجموعه کتاب‌های «ترانه یخ و‌ آتش» که سریال تلویزیونی محبوب «بازی تاج و تخت» بر اساس آن تولید شد، با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی از پیشرفت سریع مراحل نگارش یکی از آخرین کتاب‌های این مجموعه تخیلی ابراز رضایت کرد.

به گزارش سایت شبکه خبری «سی ان ان»، این اثر «بادهای زمستان» نام دارد و یکی از دو کتاب باقی مانده از این مجموعه داستانی هفتگانه است.

جرج آر آر مارتین در پیام خود ضمن اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در جهان گفت، قرنطینه خانگی اجباری باعث شده است تا در یک کابین کوچک و دورافتاده باشد و تمام وقت و انرژی خود را صرف نوشتن این کتاب کند.

او در ادامه یادآور شد که در نگارش داستان، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و از شرایط کنونی راضی و خشنود است.

هر چند که سریال تلویزیونی «بازی تاج و تخت» براساس کتاب‌های این نویسنده ساخته شد، ولی با توجه به این که دو کتاب پایانی هنوز نوشته نشده بود، تهیه کنندگان قسمت‌های آخرین فصل را با نظر و سلیقه خود تولید کردند.

ااین اقدام با واکنش‌های منفی بسیاری از طرفداران «بازی تاج و تخت» مواجه شد که از کیفیت پایین و عدم انسجام داستان گله داشتند، و حتی کارزاری برای تولید دوباره فصل پایانی سریال به راه افتاد.

جرج آر آر مارتین در گفتگوهای رسانه‌ای خود یادآور شده است که برای کتاب‌های آخرش از ماجراهای سریال الهام می‌گیرد، ولی به احتمال زیاد برخی قسمت‌ها را تغییر خواهد داد.

این مجموعه داستانی با انتشار کتاب‌های «بادهای زمستان» و «رویای بهار» به پایان می‌رسد.

XS
SM
MD
LG