لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۵

جرج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از کتاب جدیدش رونمایی کرد؛ ادای احترام به مهاجران


جرج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا
جرج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا

جرج دبلیو بوش، چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا، در کتاب جدیدش سراغ موضوعی رفته است که از مسائل مهم روز در آمریکا است: مهاجرت.

به گزارش آسوشیتدپرس، این کتاب شامل ۴۳ پرتره است که همگی آنها توسط خود آقای بوش کشیده شده‌اند.

پرتره‌های مهاجرانی که رئیس جمهوری پیشین آمریکا در طول این سال‌ها با آنها آشنا شده است، با قصه زندگی‌سوژه‌هایشان همراه هستند.

کتاب «یکی از میان بسیار: پرتره‌های مهاجران آمریکا» در دوم ماه مارس بر روی قفسه کتابفروشی‌ها قرار خواهد گرفت.

جرج بوش در دوران ریاست جمهوری خود بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ نیز تأکید بر اهمیت دستاوردهای مهاجران در آمریکا را یکی از اولویت‌های خود قرار داده بود.

آقای بوش در مقدمه کتاب جدیدش مهاجرت را نه مسأله‌ای حزبی، بلکه موضوعی به شدت آمریکایی می‌داند که می‌تواند عامل ایجاد اتحاد باشد. او می‌گوید امیدوار است کتابش بتواند توجهات را به تأثیر مثبت مهاجران در کشور جلب کند.

پرتره‌ جرج بوش پدر در کنار پرتره پسرش- هر دو اثر کار جرج دبلیو بوش است
پرتره‌ جرج بوش پدر در کنار پرتره پسرش- هر دو اثر کار جرج دبلیو بوش است

جرج بوش پس از پایان دوران ریاست جمهوری‌اش به کشیدن پرتره و نگارش کتاب روی آورد. کتاب خاطرات او تحت عنوان «لحظه‌های تصمیم‌گیری» بیش از ۳ میلیون نسخه فروش داشته است و کتاب دیگرش «۴۱» که بر زندگی‌ پدرش جرج هربرت واکر بوش، چهل و یکمین رئیس جمهوری آمریکا، اختصاص دارد نیز جزو کتاب‌های پرفروش در آمریکا بوده است.

جرج دبلیو بوش قصد دارد بخشی از درآمد حاصل از فروش کتاب جدید خود را به سازمان‌هایی که به مهاجران کمک می‌کنند در آمریکا جا بیافتند و زندگی تازه‌ای را آغاز کنند، اهدا کند.

XS
SM
MD
LG