لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

باربارا پراوی نماینده فرانسه در «یوروویژن» شد؛ خواننده‌ای با تبار صرب - ایرانی


باربارا پراوی ۲۷ ساله که پدری صرب و مادری ایرانی دارد
باربارا پراوی ۲۷ ساله که پدری صرب و مادری ایرانی دارد

باربارا پراوی، خواننده جوان فرانسوی، به عنوان نماینده این کشور در رقابت آوازخوانی اروپا موسوم به «یوروویژن» برگزیده شد.

باربارا پراوی ۲۷ ساله که پدری صرب و مادری ایرانی دارد، از میان ۱۲ نفری که به مرحله نهایی رسیده بودند، انتخاب شد.

این مراسم انتخابی با عنوان «یوروویژن فرانسه، شما انتخاب می‌کنید»، به صورت زنده از تلویزیون پخش شد و در آن کشور میلیون‌ها بیننده داشت.

باربارا پراوی با آهنگ «این‌جا» (به فرانسه: Voilà)، موفق به دریافت بیشترین رأی تماشاگران و هیأت داوران شد و رقبای خود را پشت سرگذاشت.

او که فعالیت‌های هنری خود را از نوجوانی آغاز کرده است، به عنوان ترانه‌نویس با تعدادی از خوانندگان مطرح فرانسوی همکاری داشته است و از ستاره‌های نوظهور موسیقی این کشور محسوب می‌شود.

باربارا پراوی، ترانه «این‌جا» را نیز خود سروده است؛ ترانه‌ای که در اصل نوعی روایت شخصی، و معرفی این هنرمند محسوب می‌شود.

او در این‌ ترانه، احساسات خود را به عنوان هنرمندی که مدت‌ها در سایه باقی ‌مانده است، بیان می‌کند و از سبک‌ خوانندگانی مانند ادیت پیاف، و ژاک برل الهام می‌گیرد.

با توجه به حضور چند چهره محبوب در مرحله نهایی، پیروزی باربارا پراوی برای بسیاری از کارشناسان غیرمنتظره بود. ولی او درنهایت، هم موفق به جلب آرای تماشاگران شد، و هم نظر مثبت هیأت داوران را جلب کرد.

ماری مریام، دانکن لورانس، ناناشا سنت پیر، و ژان پل گوتیه، از جمله اعضای هیأت داوران بودند، و ریاست این گروه را امیر، خواننده مطرح فرانسوی، برعهده داشت.

فرانسه به عنوان یکی از پنج کشور بزرگ موسوم به «بیگ فایو» به صورت مستقیم در مرحله نهایی شرکت دارد و به این ترتیب باربارا پراوی نماینده این کشور در یوروویژن خواهد بود.

امسال رقابت آوازخوانی اروپا، شنبه ۲۲ مه در شهر روتردام هلند برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG