لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۲

فیلم «جیغ زدن در تهران ممنوع» ساخته فربد اردبیلی؛ درباره ممنوعیت آوازخوانی زنان و موسیقی هوی‌متال


جیغ زدن در تهران ممنوع

اکران موفقیت آمیز فیلم کوتاه «جیغ زدن در تهران ممنوع» ساخته فربد اردبیلی هنرمند ایرانی ساکن لس آنجلس در جشنواره‌های سینمایی ادامه دارد.

این فیلم درباره یک گروه موسیقی هوی‌‌متال در ایران است که با توجه به محدودیت‌های موجود در این کشور، بصورت زیرزمینی فعالیت می‌کند.

خواننده اصلی این گروه که دختر جوان و مستعدی است، تصمیم می‌گیرد تا یکی از اجراهای مخفی بند را به نیروی انتظامی اطلاع دهد؛ به امید اینکه دستگیری اعضای گروه، شرایط بهتری برای دریافت پناهندگی از کشورهای غربی ایجاد کند.

فربد اردبیلی در ایران یک گروه موسیقی هوی‌متال داشت، و این فیلم کوتاه را با الهام از زندگی و تجربیات شخصی خود در ایران ساخته است.

فربد اردبیلی
فربد اردبیلی

او در گفت‌و‌گو‌ با صدای آمریکا با اشاره به محدودیتهایی که خوانندگان زن، و هنرمندان موسیقی هوی‌متال در ایران با آنها مواجه هستند، ابراز امیدواری کرد که روزی شرایط در این کشور تغییر کند.

فربد اردبیلی پس از مهاجرت به آمریکا، فعالیت‌های هنری خود را در شاخه‌های مختلفی از جمله فیلم‌سازی ادامه داد، و آثارش در جند جشنواره‌ سینمایی اکران شده است.

او فیلم کوتاه «جیغ زدن در تهران ممنوع» را از راه دور و با استفاده از اپلیکیشن «واتس‌اپ» کارگردانی کرد، و صحنه‌های فیلم در تهران، و با استفاده از بازیگران وعوامل داخلی فیلمبرداری شد.

جیغ زدن در تهران ممنوع
جیغ زدن در تهران ممنوع

او با اشاره به چالش‌های این نوع فیلم‌سازی، از اینکه در نهایت موفق شد تا داستان واقعی محدودیت‌های خواننده‌های زن ایرانی را به گوش جهانیان برساند، ابراز خرسندی کرد.

فربد اردبیلی قصد دارد تا با توجه به موفقیت این فیلم کوتاه، در آینده نزدیک نسخه بلند «جیغ زدن در تهران» را نیز بسازد.

گفتوگوی فربد اردبیلی با صدای آمریکا

فربد اردبیلی: این فیلم داستان ممنوعیت آوازخوانی زنان و موسیقی هوی‌متال در ایران است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00
XS
SM
MD
LG