لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۹

ایلان ماسک با پیشی گرفتن از جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان شد؛ ۱۸۵ میلیارد دلار دارایی خالص


ایلان ماسک
ایلان ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت ساخت خودروهای الکتریکی «تسلا»، اکنون ثروتمندترین فرد جهان است.

به گزارش تارنمای شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی»، صبح پنجشنبه به دنبال افزایش ارزش سهام تسلا در بازار بورس، ثروت خالص ایلان ماسک به بیش از ۱۸۵ میلیارد دلار رسید و از این لحاظ جف بزوس را پشت سرگذاشت.

ثروت جف بزوس که از سال ۲۰۱۷ ثروتمندترین فرد جهان بود، ۱۸۴ میلیارد دلار است.

افزایش ثروت ایلان ماسک در یک سال گذشته، سریعترین صعود تاریخ به رده‌های بالای فهرست ثروتمندان جهان محسوب می‌شود. این موفقیت تجاری بزرگی برای این کارآفرین نامدار است. او در ماه‌های اخیر درگیر حواشی شغلی و شخصی بسیاری بوده است.

ثروت ایلان ماسک در آغاز سال ۲۰۲۰ حدود ۲۷ میلیارد دلار بود و تنها یکی از ۵۰ ثروتمند برتر جهان محسوب می‌شد.

خودروهای الکتریکی «تسلا»
خودروهای الکتریکی «تسلا»

اما استقبال مشتریان از مدل‌های مختلف خودروهای الکتریکی تسلا باعث افزایش خیره‌کننده ارزش سهام این شرکت شد. او با توجه به بسته‌های تشویقی متنوعی که به عنوان مدیرعامل شرکت دراختیار داشت، صاحب بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار شد.

این در حالی است که ارزش سهام فروشگاه اینترنتی آمازون به دلیل احتمال وضع قوانین جدید فدرال علیه آن شرکت، افزایش قابل توجهی نداشته است.

ایلان ماسک ماه ژوئیه گذشته، با پشت سر گذاشتن وارن بافت هفتمین فرد ثروتمند جهان شده بود. او در ماه نوامبر از بیل گیتس نیز پیشی گرفت و در فهرست ثروتمندان جهان به رتبه دوم صعود کرد.

ثروتی که ایلان ماسک طی ۱۲ ماه گذشته کسب کرده بیشتر از دارایی خالص بیل گیتس - معادل ۱۳۲ میلیارد دلار - بوده است.

روند افزایشی ارزش سهام تسلا در سال جدید میلادی نیز ادامه داشته است. ارزش سهام این شرکت روز پنجشنبه نیز با چهار درصد دیگر افزایش به حدود ۷۹۰ دلار رسید. به این‌ ترتیب ارزش این‌ شرکت سازنده خودروهای الکتریکی از ۷۳۷.۶ میلیارد دلار گذشت.

XS
SM
MD
LG