لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

بعد از واکسیناسیون، آیا در فضای باز می‌شود بدون ماسک حضور یافت؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند


مردم با ماسک صورت در ساحلی در فرانسه (عکس از آرشیو)
مردم با ماسک صورت در ساحلی در فرانسه (عکس از آرشیو)

همزمان با واکسینانسیون کرونا، برای خیلی از مردم ممکن است این سؤال پیش بیاید که آیا استفاده از ماسک صورت در هوای آزاد ضروری است؟

دکتر روشل والنسکی مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا می‌گوید این آژانس ممکن است دستورالعمل زدن ماسک در فضای باز را بازنویسی کند.

خانم والنسکی در برنامه صبحگاهی «تودی» که از شبکه ان‌بی‌سی آمریکا پخش می شود، گفت: «ما به پرسش استفاده از ماسک در فضای باز رسیدگی خواهیم کرد، اما در چهارچوب این واقعیت که هنوز افرادی را داریم که از کووید۱۹ می‌میرند.»

به گزارش سایت خبرهای پزشکی «وب ام‌دی»، بیشتر کارشناسان بهداشت می‌گویند هنوز بهتر است که در تجمعات بزرگ حتی در فضای باز مثل مسابقات ورزشی و یا کنسرت‌ها ماسک زد و تنها هنگام خوردن و نوشیدن ماسک را از صورت برداشت.

خیلی از کارشناسان بهداشت می‌گویند زدن ماسک در فضای باز معمولاً لازم نیست، چون درصد انتقال ویروس در هوای آزاد بسیار کم است.

دکتر سانجی گوپتا، خبرنگار ارشد پزشکی سی‌ان‌ان، روز پنجشنبه گفت اگر واکسن بزنید، «می توانم بگویم که در بیشتر موارد، نیازی به زدن ماسک در هوای آزاد ندارید.»

دکتر کریستین نلسون، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی رولینز دانشگاه اموری به ان‌بی‌سی‌نیوز گفت قوانین زدن ماسک در هوای باز در اوج همه‌گیری و نه الان که مردم دارند واکسینه می شوند، معنی و مفهوم پیدا می کند.

وی گفت: «ما در واقع باید بر روی مکان‌هایی که خطر انتقال [ویروس] در آنها زیاد است، مثل اجتماعات بزرگ و فضاهای بسته با جریان کم هوا، تمرکز کنیم.»

XS
SM
MD
LG