لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

آیا بعد از پایان قرنطینه نرخ طلاق در آمریکا سر به فلک خواهد کشید


عکس تزئینی
عکس تزئینی

لی ویلسون مشاور خانواده در شهر نشویل ایالت تنسی، در پاسخ به این سوال که آیا تنش‌های دوران قرنطینه موجب افزایش طلاق بین زوج ها می شود، می گوید: هم بله و هم نه.

به نوشته روزنامه «یو‌اس‌اِی تودی»، آقای ویلسون می‌گوید که برای زوج هایی که از قبل مشکل داشتند حبس شدن در یک خانه در طول قرنطینه به خاطر کووید۱۹ ممکن است شرایط را مساعدتر کرده باشد.

آقای ویلسون که برای مدت ۲۰ سال مشاور خانواده بوده است، می گوید: «اگر یک زوج در رابطه با یکدیگر مشکل دارند، برخورد آنها با یکدیگر یا منفی و یا همراه با بی‌تفاوتی خواهد بود. ولی اکنون این تنش مدام و جلوی رویشان است و راه فرار از آن را هم ندارند، نمی‌توانند کارهای عادی همیشگی خود را انجام دهند، و سرشان به کار خودشان گرم باشد.»

به گفته مشاوران زناشویی و وکلای طلاق، اکنون استرس‌های مربوط به قرنطینه، نگرانی های مالی، در گیری مربوط به فرزندان و مربوط به کار، ورزش نکردن، و عدم فرصت فرار از یکدیگر موجب شده است که خیلی از زوج ها روابط زناشویی را مورد تجدیدنظر قرار دهند و به این فکر بیافتند که آیا می‌خواهند همچنان با یکدیگر بمانند.

اگر این‌ها را از جمله دیگر تاثیرات منفی ویروس کرونا بدانیم، این احتمال وجود دارد که نرخ طلاق در آمریکا - که تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد بود - پس از باز شدن دادگاه‌های طلاق از این هم بالاتر برود.

XS
SM
MD
LG