لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا: خطر ابتلا به کرونا برای پرستاران بیش از سایر اعضای کادر درمانی است


حدود ۶ درصد از بزرگسالان بستری شده‌ در بیمارستان‌ها از ماه مارس تا ماه مه از اعضای کادر درمانی بودند
حدود ۶ درصد از بزرگسالان بستری شده‌ در بیمارستان‌ها از ماه مارس تا ماه مه از اعضای کادر درمانی بودند

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در تجزیه تحلیل جدید خود که آن را در تارنمای خود منتشر کرده به این نتیجه رسیده است که از میان تمامی افراد فعال در کادر درمانی، پرستاران به صورت خاص در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارند.

یافته‌های این مرکز نشان می‌دهد حدود ۶ درصد از بزرگسالانی که از ماه مارس تا ماه مه در بیمارستان بستری شده‌اند، از اعضای کادر درمان هستند و بیش از یک سوم آنها پرستار یا دستیار پرستار هستند. تقریباً یک چهارم ، یا ۲۷ درصد از آنها نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند و ۴ درصد در بیمارستان از دنیا رفتند.

این مطالعه ۶۷۶۰ نفر از اعضای کادر درمانی را که در ماه‌های اولیه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در بیمارستان بستری شدند در ۱۳ ایالت مورد بررسی قرار داد.

در این مطالعه، کادر درمانی به افرادی گفته می‌شود که در بیمارستان، خانه، و یا اماکن دیگر از جمله محیط مدرسه از بیماران مراقبت می‌کنند.

بررسی‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان داده است که بسیاری از افراد به دلیل داشتن پیشینه بیماری‌های دیگر از جمله دیابت و فشار خون بالا، از دیگران آسیب‌پذیرتر بوده‌اند. همچنین حدود ۷۳ درصد از بیماران بستری شده، چاقی مفرط داشتند که گروهی آسیب‌پذیر هستند و در پی ابتلا به ویروس کرونا با خطر مرگ مواجه می‌شوند.

بیشتر افراد بستری شده که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا آنها را در مطالعات خود بررسی کرده است، زن هستند که سازگار با جمعیت زنان در کادر درمانی آمریکا است و متوسط سن آنها ۴۹ سال است.

همچنین بیش از نیمی از اعضای کادر درمانی بستری شده در بیمارستان آمریکاییان آفریقایی‌‌تبار بوده‌اند.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گویند یافته‌های آنها آسیب‌پذیری اعضای کادر درمانی در برابر ویروس کرونا را نشان می‌دهد که می‌تواند به کاهش ظرفیت نیروی کار در سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی منجر شود. از همین رو، این مرکز به اعضای کادر درمانی – صرف نظر از تماس آنها با بیمار- توصیه می‌کند که نکات لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس و کاهش انتقال ویروس به دیگران را در محیط کار و همچنین در جمع خانواده و مکان‌های اجتماعی رعایت کنند.

XS
SM
MD
LG