لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

شوک بزرگ به سینمای هند؛ آمیتاب باچان و دست کم سه عضو دیگر خانواده‌اش به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند


FILE PHOTO: File picture of Bollywood actor Amitabh Bachchan waving to fans
FILE PHOTO: File picture of Bollywood actor Amitabh Bachchan waving to fans

گزارش‌ها حاکی است که آمیتاب باچان، ابرستاره ۷۷ ساله سینمای هند، پسرش آبیشک باچان ۴۴ ساله و آیشواریا رای همسر آبیشک - که آنها نیز از بزرگترین بازیگران بالیوود هستند - به همراه دختر ۸ ساله این زوج، همگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش رویترز، آمیتاب باچان، بازیگر سرشناس هند، در توئیتی از مثبت بودن آزمایش کووید ۱۹ خود خبر داد و نوشت: «تست کووید من مثبت شد… به بیمارستان منتقل [شدم]… بیمارستان به مقام‌ها اطلاع می‌دهد… خانواده و کارکنان تست داده‌اند و منتظر نتیجه هستند.»

وی در ادامه نوشته است: «از همه کسانی که طی ۱۰ روز گذشته با من تماس نزدیک داشته‌اند درخواست می‌شود که لطفا خودشان را [از لحاظ ابتلا به کرونا] ‌آزمایش کنند!»

کمی بعد آبیشک باچان ۴۴ ساله نیز در یک توئیت اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است و افزود: «هر دوی ما که نشانه‌های خفیفی داشتیم، در بیمارستان بستری شده‌ایم.»

با اعلام نتایج آزمایش کرونای بستگان نزدیک مبتلایان اکنون مشخص شده است که آیشواریا رای، همسر آبیشک باچان، و دختر ۸ ساله آنها نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

از خانواده باچان اغلب به عنوان «خانواده اول بالیوود» یاد می‌شود؛ چرا که علاوه بر آمیتاب باچان، همسرش جایا، پسرش ابیشک، و عروسش آیشواریا رای نیز همگی از بازیگران برجسته بالیوود محسوب می‌شوند.

در حال حاضر هند پس از آمریکا و برزیل، بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد، به طوری که براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز ، تا کنون بیش از ۸۴۹ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالی است که آمارهای رسمی برخی کشورها مانند ایران، روسیه، و چین قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و از این رو نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. با این وجود ارزیابی می‌شود که آمار واقعی بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده باشد و مقامات این کشورها در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان اطلاع‌رسانی نمی‌کنند.

XS
SM
MD
LG