لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

وعده کانر مک‌گرگور، قهرمان ورزش‌های رزمی ترکیبی، برای شکست دادن حریفش «در شصت ثانیه»


کانر مک‌گرگور ۳۲ ساله، قهرمان ورزش‌های رزمی ترکیبی
کانر مک‌گرگور ۳۲ ساله، قهرمان ورزش‌های رزمی ترکیبی

کانر مک‌کرگور، قهرمان ورزش‌های رزمی ترکیبی، در آستانه مبارزه خود با داستین پویریر، به طرفداران خود وعده داد که حریفش را در عرض فقط شصت ثانیه ضربه فنی یا «ناک اوت» خواهد کرد.

به گزارش تارنمای شبکه خبری «فاکس»، این دومین باری است کانر مک‌گرگور و داستین پویریر به مصاف یکدیگر می‌روند و این مبارزه از حساسیت زیادی برخوردار است.

این دو قهرمان در جریان رقابت‌های «یو‌اف‌سی ۱۷۸» در سال ۲۰۱۴ نیز مقابل هم قرار گرفتند که آن مسابقه هم با پیروزی قاطع کانر مک‌گرگور در مدت کمتر از دو دقیقه به پایان رسید.

مبارزه نخست در سال ۲۰۱۴

کانر مک‌گرگور در کلیپ تصویری که اخیرا از او منتشر شده است، داستین پویریر را مبارزی خوب و فوق‌العا‌ده توصیف کرد، ولی یادآور شد که او از حریفش بهتر است و پویریر را «در عرض شصت ثانیه» ناک اوت خواهد کرد.

رقابت این دو قهرمان، یکی از مبارزات «یو‌اف‌سی ۲۵۷» است و نخستین رویداد این رشته ورزشی ‌در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود.

به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا، این مبارزه‌ها نیز با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در ورزشگاه «اتحاد» در جزیره یاس ابوظبی برگزار می‌شود.

کانر مک‌کرگور ایرلندی، یکی از موفق‌ترین قهرمانان رقابت‌های «یو‌اف‌سی» محسوب می‌شود و معمولا پیش‌بینی‌های او نیز در اکثر موارد درست بوده است.

کانر مک‌گرگور در مبارزه قبلی خود نیز گفته بود که دونالد سرونی آمریکایی را ناک اوت می‌کند، ‌و با غلبه بر حریفش در عرض فقط ۴۰ ثانیه به وعده خود عمل کرد.

کانر مک‌گرگور و داستین پویریر
کانر مک‌گرگور و داستین پویریر

داستین پویریر آمریکایی، ۳۱ سال دارد و از ستاره‌های تکنیکی‌ رقابت‌های «یو‌اف‌سی» است که همواره زیر سایه قهرمانان بزرگی مانند کانر مک‌کرگور قرار داشته است.

او که در کارنامه حرفه‌ای خود صاحب ۲۶ پیروزی و ۶ شکست است، تلاش می‌کند تا با غلبه بر کانر مک‌کرگور، صاحب کمربند قهرمانی این وزن شود.

کانر مک‌گرگور ۳۲ ساله، صاحب ۲۲ پیروزی و ۴ شکست است، و با توجه به اعلام بازنشستگی حبیب نورماگومدوف، مدعی نخست کسب عنوان قهرمانی این وزن محسوب می‌شود.

مبارزات «یو‌اف‌سی ۲۵۷» شنبه ۲۳ ژانویه برگزار می‌شود و در آمریکا از طریق شبکه ورزشی «ایی‌اس‌پی‌ان» و با پرداخت هزینه اضافی در دسترس علاقمندان است.

XS
SM
MD
LG