لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

پژوهش جدید: کودکان خردسال مبتلا به کووید۱۹ بسیار بیشتر از بزرگسالان حامل ویروس کرونا هستند


child wearing a face mask
child wearing a face mask

بنا بر یک پژوهش جدید که در شهر شیکاگوی آمریکا انجام شده، کودکان زیر پنج سال مبتلا به کووید۱۹، تا ۱۰۰ برابر بیشتر از بزرگسالان، ویروس کرونا را در بینی و حلق خود حمل می‌کنند.

به گزارش فاکس نیوز، پژوهشگران این مطالعه که نتایج آن روز پنجشنبه در نسخه طب اطفال مجله انجمن پزشکی آمریکا «جاما» منتشر شد، نوشته اند: «بررسی و تجزیه و تحلیل ما نشان داده است که کودکان زیر ۵ سال با علایم متوسط بیماری کووید۱۹ - در مقایسه با بزرگسالان وکودکان در سنین بالاتر - مقدار زیادی از ویروس آر‌ان‌ای سارس-کووی-۲، که عامل بیماری کووید۱۹ است، را در بینی و حلق خود دارند.»

آنها نوشته‌اند که کودکان خردسال به طور بالقوه می توانند عامل مهمی در انتقال و گسترش ویروس سارس-کووی-۲ در جامعه باشند.

این پژوهشگران می گویند که اگر چه مطالعات آنها ثابت نمی‌کند که کودکان مبتلا به کووید۱۹ مسری هستند، ولی سایر مطالعات آنها بر روی کودکان نشان داده است که ارتباط نزدیکی بین میزان بالاتر اسید نوکلئیک و حمل بیشتر ویروس وجود دارد.

این مطالعه بین ۲۳ مارس و ۲۷ اوریل و با سرپرستی تیلور هیلد-سارجنت در بیمارستان کودکان «ان اند رابرت اچ لوری» شیکاگو انجام شده است. ۱۴۵ بیمار بر اساس سن به سه گروه سنی: ۴۸ نفر بزرگسال بین ۱۸ تا ۶۵ ساله، ۵۱ کودک ۵ تا ۱۷ ساله، و ۴۶ کودک زیر ۵ سال تقسیم شدند.

این پژوهش اگرچه می‌تواند در درک انتقال ویروس کرونا در کودکان مؤثر باشد، ولی نیازمند مطالعات بیشتری است.

XS
SM
MD
LG