لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۳

شارلیز ترون از برخوردهای ناعادلانه با بازیگران زن در فیلم‌های حادثه‌ای می‌گوید


آرشیو - شارلیز ترون در مهمانی «ونیتی فر»ِ اسکار - ۹ فوریه ۲۰۲۰
آرشیو - شارلیز ترون در مهمانی «ونیتی فر»ِ اسکار - ۹ فوریه ۲۰۲۰

شارلیز ترون از برخی مشکلاتی که بازیگران زن در هالیوود با آن روبرو هستند، پرده برداشته است.

به گزارش فاکس نیوز، خانم ترون روز جمعه در کنفرانس «کامیک کان در خانه» (Comic-Con@Home)، در مورد تجربیاتش هنگام نقش‌آفرینی در فیلم‌های حادثه‌ای - سبکی که عمدتا تحت سیطره مردان است - صحبت کرد.

خانم ترون ۴۴ ساله از تجربه خود در بازی در فیلم سینمایی «کسب‌و‌کار ایتالیایی» ساخت سال ۲۰۰۳ گفت و توضیح داد که چه طور در مرحله آمادگی مقدماتی برای این فیلم با او برخوردی «ناعادلانه» شده بود.

او به یاد می‌آورد که تنها بازیگر زن با یک گروه مرد بود. و آموزش رانندگی برای صحنه‌های فیلم را برای او شش هفته بیشتر از بازیگران مرد برنامه‌ریزی کرده بودند.

خانم ترون گفت، این عقیده که یادگیری برای او بیشتر از همبازی مردش طول می کشد کاملاً اهانت‌آمیز بود؛ ولی در عین حال او را برانگیخت و بر آن داشت که به آنها نشان دهد با چه کسی طرف هستند.

ترون بیاد می‌آورد که مارک والبرگ، همبازی او در این فیلم، وسط تعلیم رانندگی باید کنار می‌زد و بالا می‌آورد، چون دور زدن ۳۶۰ درجه‌ای باعث می‌شد این بازیگر دچار حالت تهوع شود.

خانم ترون با تاکید بر این که در صنعت فیلم و سینما کفه ترازو هنوز به سود مردان سنگین‌تر است، بر ضرورت ادامه مبارزه و تلاش برای تغییر این وضعیت تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG