لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۶

هشدار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، یک هفته پیش از روز شکرگزاری: در خانه بمانید و سفر نکنید!


مردم در آمریکا معمولا روز شکرگزاری سفر می‌کنند تا در کنار اعضای خانواده خود این روز را جشن بگیرند
مردم در آمریکا معمولا روز شکرگزاری سفر می‌کنند تا در کنار اعضای خانواده خود این روز را جشن بگیرند

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، مهمترین نهاد بهداشتی این کشور از شهروندان آمریکایی خواسته است که برای بزرگداشت روز شکرگزاری سفر نکنند و این تعطیلات را تنها با افرادی که در خانه با آنها زندگی می‌کنند، بگذرانند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دکتر اِرِن سابر-شَتز، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، شناسایی یک میلیون مورد تازه از ابتلا در آمریکا طی یک هفته گذشته را دلیل این هشدار و دستورالعمل تازه خواند و گفت: «ایمن‌ترین راه برای جشن گرفتن روز شکرگزاری امسال ماندن در خانه و در کنار اعضای خانواده شما [کسانی که با شما زندگی می‌‌‌کنند] است.»

هشدار روز شکرگزاری مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا شدیدترین رهنمود دولت در رابطه با محدودکردن گردهمایی‌ها برای مناسبت‌های سنتی از زمان آغاز شیوع کرونا است.

این مرکز توصیه‌های خود را یک هفته پیش از روز شکرگزاری و در حالی که آمار ابتلا به کرونا، میزان بستری‌شده‌ها و نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به کوید-۱۹ در سراسر کشور افزایش چشمگیری داشته است، منتشر می‌کند. آمریکا تاکنون بیش از ۱۱ میلیون مورد ابتلا به کرونا و بیش از ۲۵۰ هزار مرگ ناشی از آن را ثبت کرده است.

دانشمندان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گویند حدود ۴۰ درصد ز افراد آلوده به ویروس، علائم واضحی از بیماری ندارند؛ اما ناقل ویروس هستند.

در همین حال الکس ایزار، وزیر بهداشت آمریکا، گفت که شرکت‌های دارویی «فایزر» و «بایواِن تک» روز جمعه درخواست تأیید استفاده اضطراری واکسن خود را رسماِ برای تأیید به دولت ارائه خواهند داد.

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص بیماری‌های عفونی، در مورد ایمن بودن واکسن به مردم اطمینان خاطر داد و آنها را به استفاده از ماسک تشویق کرد.

XS
SM
MD
LG