لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۷

جشنواره فیلم کن ادامه دارد؛ انتقا‌د شان پن از دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا


 شان پن و دخترش دیلن پن
شان پن و دخترش دیلن پن

شان پن‌ سینماگر نامدار آمریکایی در جریان اکران فیلم جدید خود با نام «روز پرچم» در جشنواره فیلم کن، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده انتقاد کرد.

به گزارش هالیوود رپورتر، شان پن در جلسه رسانه‌ای فیلم، به انتقاد از رویکرد دولت دونالد ترامپ در مقابله با بحران کرونا پرداخت.

با توجه به نظرات و دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی شان پن، و مخالفت او با دونالد ترامپ، بخش‌هایی از این جلسه صرف مسائل غیر سینمایی شد، که البته این‌ هنرمند آمریکایی نیز اشتیاق زیادی برای پاسخگویی به چنین پرسش‌هایی داشت.

شان پن در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، از طریق سازمان امدا‌د غیرانتفاعی خود مکان‌هایی را برای انجام آزمایش‌های کرونا و ارائه خدمات بهداشتی در نقاط مختلف محروم و نیازمند آمریکا ایجاد کرده بود.

شان پن
شان پن

شان پن گفت که تلاش‌های دولت پیشین آمریکا که او آن را «دولتی ناپسند» توصیف کرد، برای مقابله با بحران کرونا به هیچ عنوان کافی نبوده است.

شان پن‌ در ادامه افزود که هنگام تماشای اخبار در دوران کرونا، «احساس می‌کرد که فردی از فراز کاخ سفید، مردم را با مسلسل به گلوله می‌بندد.»

شان پن‌ با اشاره به اهمیت پیش خرید واکسن‌های کرونا در دولت قبلی، گفت که تا زمان برکناری دونالد ترامپ، کوشش منسجمی از طرف دولت آمریکا برای مقابله با این بحران وجود نداشت.

تلاش‌ها برای ساخت واکسن کرونا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد و به نتیجه رسید.

روز پرچم، اقتباسی است از کتاب پرفروشی به قلم جنیفر وگل که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، و رابطه پر فراز و نشیب پدر و دختری را به تصویر می‌کشد که با چالش‌های شخصی و عاطفی مختلفی مواجه هستند.

شان پن و دخترش دیلن پن
شان پن و دخترش دیلن پن

این نخستین باری است که شان پن، فیلمی را با بازی خودش کارگردانی می‌کند، و در اصل اثری خانوادگی است چون علاوه بر او، دخترش دیلن پن، و پسرش هوپر جک پن نیز در آن‌ نقش‌آفرینی می‌کنند.

شان پن در این جلسه گفت که از همان لحظه‌ای که کتاب را خواند، به فکر دخترش بود، و می‌خواست تا او این نقش را بازی کند.

این فیلم در بخش اصلی یا رقابتی جشنواره کن حضور دارد، و اکران آن‌ با تشویق تماشاگران همراه شد.

علی‌رغم نظرات متفاوت منتقدین درباره روز پرچم، به عقیده نویسنده هالیوود رپورتر، این اثر نسبت به فیلم قبلی شان پن در سال ۲۰۱۷، «پیشرفت قابل توجهی» برای او در زمینه کارگردانی است.

XS
SM
MD
LG