لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

درخواست پدر بریتنی اسپیرز برای کنترل کامل امور مالی دخترش رد شد؛ چرا خواننده جوان آمریکایی کنترلی بر ثروت خود ندارد


بریتنی اسپیرز و دوست پسر ایرانی‌ تبار او سام اصغری
بریتنی اسپیرز و دوست پسر ایرانی‌ تبار او سام اصغری

قاضی دادگاهی در لس آنجلس درخواست جیمی اسپیرز، پدر بریتنی اسپیرز، برای کنترل کامل امور مالی دخترش را رد کرد.

جیمی اسپیرز از سال ۲۰۰۸ و پس از مشکلات روحی این خواننده مشهور آمریکایی ، و نگرانی‌هایی که درباره سلامت روانی او وجود داشت، نظارت و کنترل بر دارایی‌ها و زندگی دخترش را بر عهده گرفت، ‌و به اصطلاح قیم و سرپرست قانونی او شد.

بر اساس قوانین آمریکا، قیمومت یا سرپرستی اشخاص در شرایطی اعمال می‌شود که نگرانی‌هایی درباره سلامت روانی آنها وجود داشته باشد.

البته جیمی اسپیرز در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که به دلیل مشکلات جسمی، از نظارت بر امور شخصی دخترش صرف نظر می‌کند، و فقط اداره امور مالی او را بر عهده خواهد داشت.

اما بریتنی اسپیرز سال گذشته میلادی با مراجعه به دادگاه خواستار برکناری کامل پدرش شده بود، تا شخصا اموال و دارایی‌های خود را مدیریت کند.

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

ماه نوامبر گذشته، دادگاه درخواست بریتنی اسپیرز را نپذیرفت، ولی با پیشنهاد او برای مشارکت شرکت مالی «بسمر تراست» در این فرآیند موافقت کرد؛ تصمیمی که با مخالفت جیمی اسپیرز همراه بود.

پنجشنبه، قاضی برندا پنی، حکم دادگاه قبلی را تأیید کرد، ‌‌و به این‌ ترتیب جیمی اسپیرز و شرکت مالی «بسمر تراست» به صورت مشترک و با اختیاراتی برابر، اداره امور مالی بریتنی اسپیرز را در چهارچوب یک شرکت تجاری بر عهده خواهند داشت.

قاضی، پس از بررسی تمامی جوانب، و اظهارات طرفین، ضمن رد اعتراض جیمی اسپیرز، درخواست او برای اداره کامل امور مالی دخترش را نپذیرفت.

به گفته قاضی، از این پس جیمی اسپیرز باید برای نظارت بر درآمدها، مخارج، و‌سرمایه‌گذاری‌های این ستاره موسیقی با شرکت مالی «بسمر تراست» همکاری کند.

جیمی اسپیرز
جیمی اسپیرز

جلسه دیگری برای بررسی سایر موارد مرتبط با این‌ پرونده، هفدهم مارس در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

وکیل بریتنی اسپیرز با اشاره به این که موکلش خواستار قطع کامل روابط خود با پدرش است، از ادامه تلاش برای حذف جیمی اسپیرز از زندگی او خبر داد.

وکیل جیمی اسپیرز نیز با تأکید بر شرایط نامساعد بریتنی اسپیرز در گذشته، به تشریح دستاوردهای موکلش پرداخت، که به گفته او بریتنی اسپیرز را از ورشکستگی نجات داد و حالا این هنرمند صاحب سرمایه قابل توجهی است.

روند دادرسی این پرونده در ‌دادگاه، با توجه پخش مستند جدیدی درباره زندگی بریتنی اسپیرز مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفته است.

این فیلم ساخته نشریه «نیویورک تایمز» است، و به جزئیات بیشتری درباره روابط بریتنی اسپیرز و پدرش، قیمومت، و رویکرد غیرمنصفانه رسانه‌های هنری در قبال این ستاره بزرگ می‌پردازد؛ عاملی که نقش مهمی در مشکلات روانی او داشت.

طرفداران بریتنی اسپیرز
طرفداران بریتنی اسپیرز

در ماه‌های اخیر گروهی از طرفداران این هنرمند، با آغاز کارزاری با عنوان «بریتنی را آزاد کنید»، به سوءاستفاده شدن از بریتنی اسپیرز و به گفته آنها «اسارت» او، اعتراض کر‌دند.

تعدادی از اعضای این کارزار، پنجشنبه مقابل ساختمان دادگاه اجتماع کردند و حمایت خود را از خواننده محبوب خود اعلام کردند.

بریتنی اسپیرز ۳۹ ساله، در سال‌های اخیر فعالیت هنری خاصی نداشته است و فقط از طریق شبکه‌های اجتماعی با طرفدارانش ارتباط دارد.

XS
SM
MD
LG