لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۷

خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی به دختر جرج فلوید سهام شرکت دیزنی را هدیه داد


آرشیو - باربارا استرایسند
آرشیو - باربارا استرایسند

باربارا استرایسند، خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی، سهام شرکت دیزنی را به عنوان هدیه به جیانا فلوید، دختر ۶ ساله جرج فلوید فقید که ماه گذشته در بازداشت پلیس مینیاپولیس درگذشت، اهدا کرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، در یک حساب اینستاگرام که برای این دختر خردسال باز شده است، تصویری ازاو در حالی که برگه سهام را در دست گرفته، پست شده و زیر آن نوشته شده است: «باربارا استرایسند، به خاطر این بسته از شما سپاسگزارم. من حالا یک سهامدار دیزنی هستم.»

در این پست به تعداد سهامی که این خواننده ۷۸ ساله برای جیانا خریده، اشاره‌ای نشده است.

به نوشته سی‌ان‌ان، این برنده جوایز گرمی همراه با سهام شرکت دیزنی، نسخه‌ای از دو آلبوم «نام من باربارا است» و «من را باربارا بدانید» خود را نیز برای این دختر کوچولو فرستاده است.

در روزهای گذشته برخی شهرهای آمریکا شاهد اعتراض‌هایی به خاطر مرگ جرج فلوید بود. جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپلیس در ایالت مینه‌سوتا به ظن کلاهبرداری بازداشت شد.

پلیسی که او را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن جرج فلوید گذاشت و در نهایت فلوید در بازداشت درگذشت. پلیس بعدا گفت، فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد. با این حال این پلیس و سه مامور دیگر اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه این پلیس اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.

XS
SM
MD
LG