لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۳

بابک خرمدین، کارگردان ایرانی توسط پدر و مادرش «تکه‌تکه شد»


بابک خرمدین ۴۷ ساله بود.
بابک خرمدین ۴۷ ساله بود.

بابک خرمدین کارگردان جوان ایرانی توسط والدین خود به قتل رسید، او هنگام مرگ ۴۷ سال داشت.

به گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، جسد مثله‌شده بابک خرمدین در سطل زباله‌ای در شهرک اکباتان پیدا شد. با آغاز تحقیقات، پلیس به والدین مقتول مشکوک می‌شود، و آنها در جریان‌ بازجویی به قتل فرزند خود اعتراف می‌کنند.

به گفته پدر آقای خرمدین، او با پسرش که مجرد بود، اختلاف داشت و با استفاده از مواد بیهوش کننده، ابتدا او‌ را بیهوش کرد و سپس با ضربات چاقو کشت. او برای خارج کردن جنازه پسرش از خانه، جسدش را تکه تکه کرد. سپس در سطل آشغالی که در نزدیکی منزل قرار داشت، رها کرد.

علی‌رغم اقرار پدر و مادر مقتول به این جنایت، هنوز دلایل و انگیزه‌های قتل مشخص نیست، و دادسرای جنایی تهران توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است.

درباره پدر او اطلاع زیادی نیست. چند سال پیش در نمایش فیلم بابک خرمدین،‌ پدر او گفته بود که نزدیک به شش سال در جنگ ایران و عراق حضور داشته و دو بار شیمیایی شده بود.

بابک خرمدین در سال ۱۳۵۳ در تهران متولد شد. او فعالیت‌های هنری خود را از اواخر دهه هفتاد خورشیدی آغاز کرد، و دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبای تهران بود.

او در اواخر دهه هشتاد خورشیدی و برای ادامه تحصیل به لندن رفت و در این دوره، نخستین فیلم داستانی بلند خود را به نام «سوگنامه‌ای برای یاشار» ساخت. این فیلم با الهام‌ از زندگی شخصی این هنرمند ساخته شد، و به موضوعاتی مانند مهاجرت، و زندگی در غربت می‌پردازد، که دغدغه‌های بابک خرمدین در خارج از ایران بود.

این کارگردان جوان در نهایت به ایران بازگشت و فعالیت‌های هنری خود را با ساخت چند فیلم کوتاه و نیمه‌داستانی در این کشور ادامه داد.

XS
SM
MD
LG