لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۸

آمازون حق پخش فیلم جدید اصغر فرهادی را خرید؛ دورخیز «قهرمان» برای جوایز سینمایی


اصغر فرهادی
اصغر فرهادی

استودیو آمازون، حق پخش فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی سینماگر مطرح ایرانی را در آمریکا خرید تا پس از اکران احتمالی این اثر در جشنواره کن، از مدعیان جدی کسب جوایز معتبر سینمایی باشد.

به گزارش تارنمای هنری «ورایتی»، اصغر فرهادی برنده دو جایزه اسکار، فیلم جدید خود را در شهر شیراز فیلمبرداری کرده است، و این اثر در مراحل نهایی تدوین قرار دارد.

استودیو آمازون در گذشته، یکی دیگر از فیلم‌های اصغر فرهادی به نام «فروشنده» را نیز خریده بود، و تجربه خوبی از همکاری با این سینماگر ایرانی دارد که برای این اثر در سال ۲۰۱۶ صاحب جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد.

هنوز جزئیات زیادی درباره داستان قهرمان منتشر نشده است، ولی گفته می‌شود که فیلم در چهارچوبی معماگونه، شخصیت‌ها و برخی مسائل جوامع مدرن امروز را به تصویر می‌کشد. امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، و سارینا فرهادی از جمله بازیگران فیلم‌ هستند.

اصغر فرهادی پس از تجربه متفاوت فیلم‌سازی در اسپانیا و تولید فیلم «همه می‌دانند» با بازی خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز که با واکنش‌های متفاوتی همراه بود، بار دیگر به سراغ یک داستان ایرانی رفته است.

اصغر فرهادی
اصغر فرهادی

هنوز اسامی نهایی فیلم‌های حاضر در جشنواره کن اعلام نشده است، ولی با توجه به اینکه تمامی آثار اخیر اصغر فرهادی در این رویداد سینمایی اکران شده است، به احتمال زیاد قهرمان نیز به کن می‌رود.

ضمن اینکه خرید حق پخش فیلم توسط استودیو آمازون در آمریکا، نشانه دیگری از حضور این فیلم در کن و سایر جشنواره‌های سینمایی محسوب می‌شود.

استودیو آمازون، پس از اکران سینمایی، قهرمان را از طریق شبکه اینترنتی «پرایم» منتشر خواهد کرد.

به نوشته ورایتی، قهرمان یکی از مدعیان جدی کسب جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی در سال ۲۰۲۲ است.

XS
SM
MD
LG