لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۲

آلبوم «ترانه‌های عاشقانه» اندی منتشر شد؛ اندی به صدای آمریکا: این آهنگ‌ها، داستان زندگی من است


Andy Madadian
Andy Madadian

اندی خواننده ایرانی ساکن لس‌ آنجلس پس از چند سال، آلبوم جدیدی به نام «ترانه‌های عاشقانه» منتشر کرد. این آلبوم در دو مجموعه، شامل ۲۳ آهنگ عاشقانه و ملایم این هنرمند به زبان‌ فارسی که از دهه نود میلادی تاکنون روانه بازار شده، و یک اثر جدید ارمنی است.

اندی این ترانه‌های فارسی را از آلبوم‌های گذشته خود برگزیده است، و در حقیقت بهترین‌های عاشقانه او محسوب می‌شوند که محبوبیت زیادی در میان طرفدارانش دارند.

او در گفت‌وگو با صدای آمریکا درباره چگونگی تدارک این آلبوم می‌گوید: «اکثر هنردوستان ایرانی من را با آهنگ‌های شاد، پرانرژی، و ریتمیک می‌شناسند، که البته باعث افتخار است که می‌توانم لحظات خوشی را برای آنها رقم بزنم، ولی ترانه‌های ملایم و عاشقانه زیادی هم دارم که بخش مهمی از کارنامه هنری من محسوب می‌شوند. این آهنگ‌ها، داستان زندگی من است، روایت موسیقایی لحظات تلخ و شیرینی است که تجربه کردم. مدتها بود که چنین ایده‌ای داشتم و می‌خواستم تا این ترانه‌ها را در یک مجموعه برای طرفدارانم منتشر کنم تا از شنیدن آنها لذت ببرند، و به نوعی، مرور خاطرات سالهایی باشد که با من همراه هستند.»

ارائه این آلبوم با نوآوری‌های متفاوتی همراه است که یکی از آنها تولید موزیک ویدیو یا نماهنگ نوشتاری برای تمامی آهنگ‌ها است که متن ترانه‌ها را بصورت کامل در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

برخی از این ترانه‌ها در دورانی ضبط شدند که نسبت به امروز امکانات محدودتری وجود داشت، و فناوری به ویژه در عرصه موسیقی چندان پیشرفته نبود.

اندی با اشاره به زمان طولانی‌ که صرف گردآوری، پیاده‌، و تبدیل این آهنگ‌ها در استودیو شده است، تأکید می‌کند که با توجه به خاطرات نوستالژیک طرفداران، تنظیم این آثار را تغییر نداده است، ولی با بهره‌گیری از فناوری مدرن، از سازبندی، و ریمیکس‌ بهتری استفاده کرده است، ‌و به دلیل فرآیند مسترینگ که در گذشته وجود نداشت، کیفیت نسخه جدید آهنگ‌ها بصورت قابل توجهی افزایش یافته است.

در روزهای اخیر انتشار آلبوم «ترانه‌های عاشقانه» در شبکه‌های اجتماعی اندی، با واکنش‌های مناسبی از سوی طرفدارانش، به ویژه در ایران همراه شده است.

اندی در این باره به صدای آمریکا می‌گوید:« از چنین استقبالی غافلگیر شدم و انتظار نداشتم که‌ آلبوم به این صورت مورد توجه قرار بگیرد. به داشتن چنین طرفدارانی افتخار می‌کنم و در تمامی این سال‌ها با حمایت و پشتیبانی آنها به فعالیت‌های خود ادامه دادم. امیدوارم این مجموعه مورد توجه افرادی که شنونده آهنگ‌های من نیستند نیز قرار بگیرد و با این جنبه از موسیقی من بیشتر آشنا شوند. در شرایطی هستیم که متأسفانه موسیقی ایران وضعیت خوبی ندارد، امیدوارم موفقیت این آلبوم، آغاز یک حرکت تازه باشد و شاهد روزهای بهتری باشیم.»

اندی با اشاره به اینکه شاید در آینده، مجموعه‌های دیگری از بهترین‌ ترانه‌های شاد و پرانرژی خود نیز تولید کند، از انتشار آلبومی با آهنگ‌های کاملا جدید در تابستان خبر داد. به گفته او، این مجموعه در مراحل پایانی تولید است و شور و هیجان زیادی برای انتشار آن دارد.

اندی که فوریه سال گذشته میلادی، به عنوان نخستین هنرمند ایرانی‌تبار صاحب ستاره‌ای در بلوار مشاهیر هالیوود شده است، هدف بزرگ خود را تولید آلبومی به زبان انگلیسی، و برای بازار جهانی موسیقی می‌داند.

به گفته او، خواننده‌های سایر کشورها نیز به این صورت جهانی شدند و با اجرای آثاری به زبان انگلیسی، شنونده‌های بیشتری جذب کردند.

اندی با اشاره به اینکه همه‌گیری ویروس کرونا، تولید این آلبوم انگلیسی زبان را به تأخیر انداخته است، به طرفدارانش وعده می‌دهد که قطعأ در آینده نزدیک خبرهای خوشی را در این رابطه به آگاهی آنها خواهد رساند.

اندی
اندی

این خواننده ایرانی نیز مانند اکثر هنرمندان موسیقی جهان در دوران کرونا، تمامی کنسرت‌ها و برنامه‌های خود را متوقف کرد و ماهها در قرنطینه خانگی بود.

او در این باره به صدای آمریکا می‌گوید:«متأسفم که شاهد این فاجعه‌ هستیم و امیدوارم این آخرین باری باشد که چنین بحرانی را تجربه می‌کنیم. خوشبختانه برای من خیلی سخت نبود و به دلیل اینکه دو استودیوی موسیقی در منزل داریم، هم من و هم‌ شینی فعال بودیم و کارهای زیادی انجام دادیم، از این نظر فرصت خوبی داشتیم که به پروژه‌های هنری خود برسیم. از طرفی بعد از سال‌ها، برنامه و کنسرتی نداشتم، سفر نرفتم، و با آرامش خاطر در منزل استراحت کردم، با خانواده بودم و به معنای واقعی زندگی کردم، به ورزش پرداختم، سعی کردم مثبت باشم و به آینده امیدوار.»

اندی در پایان، ضمن قدردانی از تمامی هنرمندانی که در سال‌های گذشته با او همکاری داشتند، تأکید می‌کند که انگیزه و انرژی زیادی برای بازگشت به صحنه دارد، و برای دیدار با طرفدارانش در گوشه و کنار جهان، لحظه‌شماری می‌کند.

XS
SM
MD
LG