لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۶

دموکرات‌ها هم خواستار استعفای فرماندار نیویورک شدند؛ اندرو کومو می‌گوید کنار نمی‌رود


معترضان بیرون دفتر کار اندرو کومو تجمع کردند و خواستار استعفای او شدند
معترضان بیرون دفتر کار اندرو کومو تجمع کردند و خواستار استعفای او شدند

«اندرو کومو» فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در پی شکایت شش زن که او را به آزار جنسی متهم کرده‌اند با درخواست‌های مکرر هم‌حزبی‌های خود برای استعفا روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، سیاستمداران نیویورکی الکساندریا اوکاسیو کورتز، جمال بومن و جری ندلر نیز به فهرست دموکرات‌هایی که از آقای کومو خواسته‌اند از سمتش کناره‌گیری کند پیوسته‌اند.

«بیل دبلازیو» شهردار نیویورک و از رقبای سیاسی «اندرو کومو» به خبرنگاران گفت اتهامات مطرح شده علیه فرماندار «مشمئز کننده» است و او دیگر نمی‌تواند در این سمت باقی بماند.

دموکراتهای نیویورک همچنین به انتقادهایی که از ماه‌ها پنهان‌کاری آقای کومو در رابطه با تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در خانه‌های سالمندان شده است، اشاره کرده‌اند.

فرماندار نیویورک تمامی اتهام‌های مطرح شده علیه خود را رد کرده است و گفته از آنجایی که مردم او را انتخاب کرده‌اند و نه سیاستمداران، استعفا نخواهد داد.

آقای کومو گفته که با دادستان کل نیویورک برای تحقیقات همکاری خواهد کرد.

فرماندار ۶۳ ساله نیویورک به دنبال در درست گرفتن سمت خود برای چهارمین دوره است اما اتهامات مطرح شده علیه او احتمال انتخاب مجددش در سال ۲۰۲۲ را کم می‌کند.

اندرو کومو، از آغاز شیوع همه‌گیری کرونا تبدیل به چهره مشهوری شد و حتی از سوی برخی، به خاطر موفقیت در مدیریت بحران به عنوان قهرمان شناخته شده است و نامش تا مدتها به عنوان کاندید مناسبی برای ریاست جمهوری آمریکا بر سر زبانها بود.

XS
SM
MD
LG