لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۹

سفر در عصر کرونا؛ مقررات سختگیرانه شرکت‌های هواپیمایی آمریکا برای پیشگیری از شیوع بیماری


شرکت هواپیمایی یونایتد اعلام کرد که از پذیرفتن مسافران بدون ماسک خودداری می‌کند
شرکت هواپیمایی یونایتد اعلام کرد که از پذیرفتن مسافران بدون ماسک خودداری می‌کند

شرکت‌‌های عمده هواپیمایی آمریکا، در تلاش برای جلب مسافران در پی سه ماه رکود، داشتن ماسک را برای مسافران خود اجباری اعلام کردند، و مسافران بدون ماسک، با خطر محرومیت موقت از حق پرواز روبرو می‌شوند.

شرکت‌های هواپیمایی آمریکن و یونایتد مدت‌ها است مسافران را به داشتن ماسک تشویق می‌کنند تا از شیوع ویروس کرونا در پروازها جلوگیری کنند. بعضی از شرکت‌های هواپیمایی، از جمله «جت بلو» با خالی نگه داشتن صندلی میانی در هواپیماها، می‌کوشند فاصله‌گیری اجتماعی را در داخل هواپیما تا حدودی رعایت کنند.

شرکت یونایتد نیز اعلام کرد که مسافری که از نشستن در صندلی میانی امتناع کند، می‌تواند به پرواز دیگری منتقل شود.

پایگاه خبری «فاکس بیزنس نیوز» در گزارش خود می‌نویسد از این پس شرکت‌های هواپیمایی نه تنها به خودداری از سوار کردن مسافران بدون ماسک ادامه می‌دهند، بلکه مسافرانی که از داشتن ماسک امتناع کنند را از پروازهای آینده هم محروم می‌کنند.

شرکت یونایتد اعلام کرد که از تاریخ ۱۸ ماه ژوئن، مسافرانی که پوشش چهره نداشته باشند را در یک فهرست داخلی محدودیت مسافرت قرار خواهد داد. یونایتد افزود مشتریانی که در این فهرست قرار گیرند، به مدت زمانی که بعد از بررسی کامل حادثه تعیین خواهد شد، از امتیاز سفر با شرکت یونایتد محروم خواهند شد.

براساس سیاست جدید شرکت یونایتد، خدمه پرواز به مسافری که ماسک یا پوشش بر چهره نداشته باشد، تذکر می‌دهند که سلامت مسافران و خدمه پرواز را به مخاطره می‌اندازد و در صورت لزوم، به او ماسک ارائه می‌کنند. اگر مسافر همچنان به امتناع ادامه دهد، خدمه پرواز گزارشی تهیه می‌کنند که در شرکت یونایتد رسما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شرکت‌های یونایتد و آمریکن مقررات تازه خود برای افزایش اعمال مقررات داشتن ماسک را همزمان با بیانیه «هواپیمایی برای آمریکا» انجمنی که نمایندگی شرکت‌های عمده هواپیمایی را برعهده دارد، اعلام کردند. براساس این مقررات جدید، همه مسافران و خدمه شرکت‌ها که با مسافران روبرو می‌شوند، ملزم به داشتن ماسک هستند.

نیکلاس کالیو، مدیرعامل «هواپیمایی‌ها برای آمریکا» در بیانیه‌ای نوشت: «شرکت‌های هواپیمایی آمریکا درباره لزوم استفاده از ماسک در پروازها و اعمال عواقب برای کسانی که در برابر مقررات مقاومت کنند، بسیار جدی هستند.» وی افزود: «داشتن ماسک، یکی از این‌گونه اقدامات مربوط به رعایت بهداشت عمومی است که مرکز کنترل بیماری‌های دولت فدرال آن را به عنوان یک لایه حفاظتی مهم برای مسافران و خدمه‌ای که با مشتری روبرو می‌شوند، توصیه کرده است.»

همچنین از مسافران شرکت‌های هواپیمایی آمریکا خواسته می‌شود در فرم موسوم به «آماده برای پرواز» تایید کنند که در ۲۱ روز گذشته ابتلای آنها به کووید-۱۹ تشخیص داده نشده‌ و طی ۱‍۴ روز قبل از پرواز، از هر نوع عارضه ابتلا به ویروس عاری بوده‌اند.

بروشور توصیه‌های بهداشتی برای سلامت پرواز که شرکت‌های مسافربری میان مسافران توزیع می‌کنند
بروشور توصیه‌های بهداشتی برای سلامت پرواز که شرکت‌های مسافربری میان مسافران توزیع می‌کنند

در بروشوری که میان مسافران توزیع می‌شود، رعایت توصیه‌های بهداشتی دیگر برای حفظ سلامت پرواز توصیه می‌شود، از جمله شستن دست‌ها به مدت ۲۰ ثانیه، پوشاندن چهره هنگام عطسه و سرفه و پرهیز از دستمالی کردن صورت.

بنا به گزارش رسانه‌های مالی، به محض اعلام شدت عمل در باره ماسک، ارزش سهام شرکت‌های هواپیمایی یونایتد و آمریکن در بازار بورس نیویورک افزایش یافت.

XS
SM
MD
LG