لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۸

انتخابات مقدماتی در پنج ایالت آمریکا؛ جمهوریخواهان رقابت کلیدی در ایالت کانزاس را بردند


راجر مارشال، پیروز انتخابات مقدماتی در ایالت کانزاس بود
راجر مارشال، پیروز انتخابات مقدماتی در ایالت کانزاس بود

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پنج ایالت درآمریکا سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی بود. رقابت جمهوریخواهان در ایالت کانزاس برای حفظ کرسی خود در مجلس سنا نیز از جمله رقابت‌های کلیدی سه‌شنبه بود.

در ایالت کانزاس، راجر مارشال، نماینده این ایالت در مجلس نمایندگان در انتخابات مقدماتی برای سنا پیروز شد و کریس کوباک را کنار زد. راجر مارشال در انتخابات ماه نوامبر، با باربارا بولیه، نامزد حزب دموکرات رقابت می‌کند. پرزیدنت مارشال با ارسال پیامی در توئیتر، پیروزی مارشال را به او تبریک گفت.

جمهوریخواهان در حال حاضر با ۵۳ کرسی در برابر ۴۷ کرسی دموکرات ها اکثریت را در سنا در اختیار دارند. دموکرات ها در مجلس نمایندگان صاحب اکثریت هستند.

در مجلس نمایندگان، استیو ونکینز، نماینده کانزاس، برای حفظ کرسی‌اش با رقیب هم‌حزبی خود جیک لاترنر، وزیر امور مالی ایالت کانزاس، رقابت کرد. جیک لاترنر، پیروز انتخابات اعلام شد.

در میسوری، ویلیام لیسی کلی در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات از کوری بوش شکست خورد.

در میشیگان، رشیده طلیب نماینده دموکرات مجلس نمایندگان با برندا جونز رقابت کرد ولی نتایج نهایی هنوز اعلام نشده است. کمپین رشیده طلیب اعلام کرد آن‌ها اطمینان دارند که پیروز انتخابات خواهند بود.

پنج جمهوریخواه هم برای کسب کرسی جاستین اماش، نماینده میشیگان، که سال پیش حزب جمهوریخواه را ترک کرد رقابت کرده‌اند.

درایالت آریزونا، سناتور مارتا مک‌سالی بر رقیب خود دانیل مک‌کارتی در انتخابات درون حزبی پیروز شد. در این ایالت و از حزب دموکرات، مارک کلی فضانورد سابق در انتخابات نوامبر با سناتور مک‌سالی رقابت می‌کند.

XS
SM
MD
LG