لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۸

بیانیه مایک پمپئو درباره مخالفت آمریکا با بودجه سالانه سازمان ملل


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۱ دی، با اشاره به مخالفت آمریکا با برنامه بودجه سالانه سازمان ملل متحد در نشست امروز، گفت این نهاد بین‌المللی هرگز نباید سکویی برای کسانی باشد که به دنبال جدایی انداختن و تضعیف ارزش‌ها هستند.

مایک پمپئو در بیانیه‌ای نوشت: «امروز ایالات متحده خواهان رأی‌گیری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای ثبت اعتراض شدید به بخش‌های خاصی از برنامه بودجه سالانه سازمان ملل شد. به ویژه، اهانت آمیز است که سازمان ملل بودجه رویدادی را در سال ۲۰۲۱ برای ارتقای اهداف اعلامیه دوربان، سندی سرشار از یهودستیزی، جانبداری علیه اسرائیل و دشمنی با آزادی بیان، تامین می‌کند.»

وی اضافه کرد: «در طول ۲۰ سال گذشته، ایالات متحده پیوسته با روند فرساینده دوربان مخالفت کرده است. ما از همه اعضای سازمان ملل متحد می خواهیم در جست‌وجوی روش‌های جدیدی برای رسیدگی سازنده و فراگیر به چالش نژادپرستی و تبعیض نژادی باشند. سازمان ملل متحد نباید سکویی برای آنهایی باشد که عزم به جدایی افکنی و تضعیف دارند، اما متاسفانه در اغلب موارد اینچنین است.»

وزیر خارجه ایالات متحده در پایان بیانیه خود تاکید کرد: «ما به سهم خودمان به ارتقای سازمان ملل متحد در حد استانداردهای بالاتر ادامه خواهیم داد.»

XS
SM
MD
LG