لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۲

اشاره پرزیدنت ترامپ به حذف قاسم سلیمانی و خروج از توافق هسته‌ای ایران در سه سخنرانی روز سه‌شنبه


پرزیدنت ترامپ در شهر لنسینگ مرکز ایالت میشیگان
پرزیدنت ترامپ در شهر لنسینگ مرکز ایالت میشیگان

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه در چند سخنرانی در ایالت‌های آمریکا، بار دیگر به حذف قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و همچنین به خروج از «توافق فاجعه‌بار ایران» اشاره کرد.

پرزیدنت ترامپ عصر در شهر لنسینگ مرکز ایالت میشیگان، در بخشی از سخنانش درباره سیاست خارجی دولت خود گفت: ما بدترین تروریست جهان را از بین بردیم، از سلیمانی دیگر اثری نیست. من از توافق فاجعه‌بار هسته‌ای دولت قبلی با ایران بیرون آمدم. ۱۵۰ میلیارد دلار، ۱.۸ میلیاردش را به شکل پول نقد دادند که عجب معامله مزخرفی بود. اولین تماسی که در صورت پیروزی داشته باشم،‌ از ایران خواهد بود. آنها می‌خواهند معامله کنند و برای آن مشتاق هستند چرا که اقتصادشان در حال فروپاشی است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین غروب سه‌شنبه در ایالت ویسکانسن حضور یافت. پرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنان خود در جمع حامیانش به ایران اشاره کرد و گفت:‌ ما تروریست شماره یک جهان را از بین بردیم. سلیمانی دیگر مرده است.

پرزیدنت ترامپ سه‌شنبه شب همچنین در ایالت نبراسکا حضور یافت. او ضمن اشاره به ایران در بخشی از سخنانش درباره سیاست خارجی دولت خود، به خروج از توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ومضحک دولت قبلی با ایران بیرون آمدم. ۱۵۰ میلیارد دلار ما پرداختیم و در مقابل هیچ نگرفتیم. ۱.۸میلیارد دلار آن را پول نقد دادند و در مقابل هیچ نگرفتیم.

XS
SM
MD
LG