لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

پرزیدنت ترامپ: اگر ایران تا بعد از انتخابات منتظر بماند «هزینه بسیار بیشتری» را برای توافق با آمریکا خواهد پرداخت


پرزیدنت ترامپ شنبه شب در شهر شهر «تالسا» در ایالت اُکلاهما در جمع هزاران هوادار خود سخنرانی کرد.
پرزیدنت ترامپ شنبه شب در شهر شهر «تالسا» در ایالت اُکلاهما در جمع هزاران هوادار خود سخنرانی کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک سخنرانی انتخاباتی در ایالت اکلاهما گفت که اگر ایران تا انتخابات آمریکا منتظر بماند،‌ باید برای توافق هزینه بسیار بیشتری بپردازد.

پرزیدنت ترامپ شنبه شب ۳۱ خرداد در شهر «تالسا» در ایالت اکلاهما با تاکید بر اینکه «ایران به شدت خواهان دستیابی به یک توافق است»، گفت که ایرانی‌ها منتظر هستند، چون به خاطر توصیه‌هایی که از رقبای او می‌شنوند می‌خواهند ببینند چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز می‌شود.

پرزیدنت ترامپ افزود: «من به آنها گفتم. ما می‌توانیم منتظر بمانیم؛ اما وقتی من پیروز شدم، شما باید هزینه‌ بسیار بالاتری را برای توافقی که اکنون می‌توانید داشته باشید،‌ بپردازید.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: «ایران هم می‌خواهد جو بایدن برنده شود. بگذارید من صریح به شما بگویم. من می‌توانم بهترین توافق و سریع‌ترین را با ایران انجام بدهم. آنها می‌خواهند من ببازم. آنها می‌خواهند من ببازم که صاحب آمریکا شوند. پرزیدنت اوباما میلیون‌ها دلار به ایرانی‌ها پول نقد داد. الان آنها وضع‌شان خوب نیست. یک روز از ما تشکر می‌کنند. ایران وحشتناک می‌خواهد با ما توافق کند. اما کری و بقیه به آنها گفتند صبر کنید. اگر ترامپ ببازد،‌ شما صاحب و مالک آمریکا می‌شوید. من گفتم ما می‌توانیم صبر کنیم. ایران می‌تواند صبر کند اما بعد باید هزینه بزرگ و وحشتناکی را برای توافق بپردازند.»

رئیس جمهوری آمریکا درباره مقابله با تروریسم نیز گفت: «ما رهبر داعش را کشتیم. ما بزرگترین تروریست جهان یعنی قاسم سلیمانی را حذف کردیم. ما به زندگی‌شان پایان دادیم و حذف شان کردیم. جو بایدن مخالف کشتن سلیمانی بود. از نظر سیاسی حمایت نکرد.»

نسخه کامل این سخنرانی را با ترجمه همزمان در فیسبوک صدای آمریکا ببینید (کلیک کنید)

پرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنان خود به رقیب انتخاباتی خود اشاره کرد و گفت: «جو بایدن حتی رهبر حزب خودش نیست بلکه او تابع بی اختیار تندروهای چپ است… اگر در انتخابات من را انتخاب کنید، اقتصاد آمریکا به قویترین زمان خود خواهد رسید.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره عملکرد دولت خود در مقابله با کرونا گفت: «من کار ویژه‌ای در مقابله با کرونا کردم. من همان اول مرز آمریکا را بستم. جان صدها هزارنفر را نجات دادم. من حتی پرواز به اروپا را هم تعطیل کردم. اما مخالفان من هرگز به این‌ها اشاره نمی‌کنند.»

این سخنرانی با حضور هزاران حامی پرزیدنت ترامپ، نخستین سخنرانی انتخاباتی بزرگ او بعد از همه‌گیری کرونا است. هزاران نفر برای حضور در شنیدن این سخنرانی پرزیدنت ترامپ با عنوان «آمریکا را به عظمت بازگردانیم» حاضر شدند.

پرزیدنت ترامپ در توییتی از شهردار تالسا برای فراهم کردن مقدمات برگزاری این تجمع قدردانی کرده بود.

کاخ سفید نیز اعلام کرد تمامی ضوابط مرتبط با پیشگیری از انتقال احتمالی ویروس کرونا در این تجمع حضوری را برای شرکت کنندگان تشریح شد.

XS
SM
MD
LG