لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۵

پرزیدنت ترامپ: من عاشق مردم آمریکا هستم؛ آماده‌ام پلاسمای خونم را برای کمک به مداوای مبتلایان اهدا کنم 


پرزیدنت ترامپ - آرشیو
پرزیدنت ترامپ - آرشیو

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که روند درمان او با موفقیت به نتیجه رسیده است و چنان چه از او خواسته شود او مشتاق است که پلاسمای خون خود را برای استفاده در مداوای مبتلایان به بیماری کرونا اهدا کند.

پرزیدنت ترامپ در گفت‌و‌گویی با دکتر مارک سیگل، که شامگاه جمعه ۱۸ مهر از برنامه تاکِر کارلسِن شبکه تلویزیونی فاکس نیوز پخش شد، درباره بیماری و روند مداوای خود گفت که حال او بسیار خوب است و در حال حاضر دیگر از دارو استفاده نمی‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا که در نخستین گفت‌و‌گوی تلویزیونی خود از زمان مبتلا شدن به کرونا حضور پیدا می‌کرد، با ستایش از کارکنان بخش درمان بیمارستان نظامی «والتر رید»، گفت که مداوای او به گونه «معجزه‌آمیزی» موفق بوده است.

پرزیدنت ترامپ همچنین با اشاره به موثر بودن استفاده از داروی تولید شده توسط شرکت «ریجِنِران»، گفت: «من قصد دارم آن [دارو] را برای هر کسی که دچار مشکل است، بفرستم و ما آن را به رایگان در اختیارشان قرار خواهیم داد. ما آن را برای همه، از جمله سالمندان، خواهیم فرستاد.»

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که عاشق مردم آمریکا است. وی گفت بسیار مایل است که پلاسمای خون خود را برای کمک به مداوای مبتلایان اهدا کند. وی همچنین بر اهمیت آغاز زودهنگام مراحل مداوا به محض آگاهی یافتن فرد از ابتلا به کرونا و نقش این موضوع در موفقیت مراحل درمان تاکید کرد.

پرزیدنت ترامپ در پایان این گفت‌و‌گو بار دیگر به خدمات کارکنان بخش درمان ادای احترام کرد. وی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این همه‌گیری، گفت: «این چیزی بود که از چین آمد و آنها هرگز نمی‌بایست اجازه می‌دادند که چنین اتفاقی بیافتد و … این شرایط، نه تنها در ایالات متحده، بلکه در سراسر جهان، به وجود آید.»

XS
SM
MD
LG