لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۳

پرزیدنت ترامپ امروز گزینه خود را برای جانشینی قاضی گینزبرگ در دیوان عالی معرفی می‌کند


پرزیدنت ترامپ
پرزیدنت ترامپ

یک هفته پس از درگذشت قاضی روت بیدر گینزبرگ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گزینه خود برای جانشینی او در دیوان عالی ایالات متحده معرفی خواهد کرد.

طبق اعلام قبلی، پرزیدنت ترامپ قرار است ساعت ۵ عصر شنبه پنجم مهر ماه به وقت واشنگتن، گزینه پیشنهادی خود را برای قضاوت در دیوان عالی رسما معرفی کند.

رئیس جمهوری آمریکا شنبه گذشته و در جریان یک گردهمایی انتخاباتی در فایتویل ایالت کارولینای جنوبی گفته بود گزینه او یک زن بسیار با استعداد و درخشان خواهد بود.

روت بیدر گینزبرگ از قضات باسابقه دیوان عالی ایالات متحده شامگاه جمعه ۲۸ شهریور به وقت واشنگتن در ۸۷ سالگی و به دلیل ابتلا به سرطان پانکراس درگذشت.

پرزیدنت ترامپ در بیانیه‌ای گفت قاضی گینزبرگ بابت ذهن درخشان و دگراندیشی مقتدرانه‌اش شناخته شده بود و ملت ما سوگوار از دست دادن یک اسطوره عرصه حقوق است.

این قاضی زن لیبرال و مدافع سرشناس برابری جنسیتی، به مدت ۲۷ سال یکی از ۹ کرسی قضاوت این بالاترین مرجع قضایی ایالات متحده را در اختیار داشت.

رسانه‌های خبری آمریکا گمانه‌زنی می‌کنند که خانم «اِیمی کُنی بَرِت» قاضی دادگاه استیناف ناحیه هفت و دستیار سابق قاضی آنتونین اسکالیا گزینه مدنظر پرزیدنت ترامپ است.

XS
SM
MD
LG