لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

وزارت خارجه آمریکا: مهم است که جهان از وسعت بی‌مبالاتی و بدکارگی رژیم ایران آگاه شود


مورگان اورتگاس در کنفرانس خبری در کنار مایک پمپئو - آرشیو
مورگان اورتگاس در کنفرانس خبری در کنار مایک پمپئو - آرشیو

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت، ایران به طور فزاینده‌ای در فضای سایبری علیه نهادهای مستقر در ایالات متحده، از جمله شرکت‌های مالی، دانشگاه‌ها، و زیرساخت‌های حیاتی انرژی، رفتار بدخواهانه‌ای داشته است.

این توئیت شامگاه جمعه ۴ مهر مورگان اورتگاس بخشی از بیانیه اخیر وزیر خارجه آمریکا است که در این پیام بازنشر شده و می‌گوید ایران از توان سایبری خود برای شناسایی و ساکت کردن منتقدان و گسترش کارزار انتشار مطالب خلاف واقع در خارج از کشور استفاده می‌کند.

حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر نیز همزمان اقدام به بازنشر همان بیانیه مایک پمپئو کرده و نوشته است که این برای جهان مهم است که از وسعت بی‌مبالاتی و بدکرداری رژیم ایران آگاه شود.

وزارت خارجه ایالات متحده در گزارشی با عنوان «رژیم قانون‌گریز: شرحی بر فعالیت‌های مخرب ایران، ۲۰۲۰» به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت.

این گزارش که روز شنبه ۲۹ شهریور و ساعاتی پیش از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران منتشر شد، در هشت سرفصل به بیان قانون‌گریزی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی پرداخته است.

مایک پمپئو در مقدمه این گزارش با اشاره به اعدام نوید افکاری از سوی جمهوری اسلامی نوشته است، بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی ایران مردم ایران هستند که بیش از گذشته مقابل رژیم می‌ایستند.

XS
SM
MD
LG