لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

کلی کرفت: امیدواریم متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای ایران به آمریکا بپیوندند


کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل. عکس از آرشیو
کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل. عکس از آرشیو

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد که متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای تروریستی ایران به آمریکا بپیوندند.

کلی کرفت روز دوشنبه سوم شهریور در سخنان خود در نشست مقابله با تروریسم در شورای امنیت سازمان ملل، مخالفت دو هفته پیش اعضای این شورا با قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را «نادیده گرفتن تهدید علیه صلح و امنیت جهانی» دانست.

او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که مقابله با تروریسم نباید به ابزاری برای نقض حقوق بشر تبدیل شود؛ همانند آنچه که چین بر مسلمانان اویغور اعمال می کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین با یادآوری اینکه آمریکا همواره در کنار متحدان خود برای مقابله با تروریسم ایستاده است، ابراز امیدواری کرد که این متحدان نیز برای مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران به عنوان‌ دولت شماره یک حامی تروریسم با آمریکا همراه باشند.

در پی مخالفت شورای امنیت با تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی، ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام آمریکا برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های ایران را به اطلاع آن شورا رساند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد.

آقای پمپئو سپس در یک نشست خبری گفت: «من نامه بازگرداندن همه تحریم‌های ایران را به رئیس شورای امنیت ارائه دادم. پیام ما بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد بزرگترین حامی تروریسم در جهان اجازه خرید و فروش اسلحه داشته باشد.»

XS
SM
MD
LG